Cumartesi, Haziran 22, 2024

BASF İlaç Çözümleri Semineri gerçekleşti

BASF’in İlaç Çözümleri Bölümü, 14 Mayıs’ta Conrad Hotel İstanbul’da “Daha iyi yaşamlar için ilham veren ilaçlar” başlığı altında düzenlediği seminerde, sürdürülebilirlik ve inovasyon odaklı yaklaşımları farklı paydaşlarının görüşleriyle ilaç sektörünün önde gelen temsilcileriyle paylaştı.

BASF Türk Genel Müdürü ve Türkiye & Azerbaycan & Gürcistan Ülke Grubu Başkanı Tolga Demirözü’nün açılış konuşması ile başlayan seminer, 150’den fazla katılımcıyı ağırladı. Kamu temsilcileri, sektörel dernekler, üniversiteler, müşteriler ve BASF Almanya’dan gelen uzmanlarının katılım gösterdiği seminerde BASF; aynı zamanda müşterilerinin sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlayan, kişiselleştirilmiş çözümlerini de aktardı.

Açılış konuşmasında Tolga Demirözü, BASF’nin sürdürülebilir inovasyon yaklaşımına dikkat çekerek yeni teknolojilere ve inovasyona oldukça açık olan ilaç sektörüne şirket olarak sağladıkları katkıyı anlattı.

BASF İlaç Çözümleri Semineri gerçekleşti

Seminerin kapsamında Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkan Yardımcısı Bekir Polat da konuşma gerçekleştirdi ve Türkiye’nin uluslararası doğrudan yatırımlar vizyonunu aktardı. Uluslararası Yatırımcılar Derneği Genel Sekreteri Serkan Valandova ise ilaç endüstrisinde inovasyonun ve uluslararası yatırımların önemi hakkında değerli bilgiler paylaştı.

Biyoteknoloji alanındaki son gelişmeler aktarıldı

Konuşmacılar arasında Acıbadem Üniversitesi Biyomedikal Mühendislik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Özge Can Aslan da yer aldı ve konuşmasında biyoteknoloji alanındaki son gelişmeler ve bu alanda gerçekleşen inovatif çalışmalardan kesitler paylaştı.

BASF İlaç Çözümleri Avrupa satış ekibinden sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Martin Jochen Klatt ise konuşmasında müşteriler ile birlikte büyümenin ve onların gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayabilmenin ancak inovasyon ve sürdürülebilirlik çatısı altında mümkün olabileceğini vurguladı.

BASF’nin ilaç sektörüne sunduğu inovatif çözümler tanıtıldı

BASF Almanya’dan uzmanların teknik bilgiler de paylaştığı seminerde, BASF İlaç Çözümleri Türkiye ve Ortadoğu’dan sorumlu Satış Direktörü Tanju Cepheli, dijitalleşme ile gelen inovasyonun önemine dikkat çekti.

BASF İlaç Çözümleri Semineri gerçekleşti

Cepheli, “İlaç geliştirme süreci boyunca problem çözmeye yönelik müşteri odaklı bir yaklaşım uyguluyoruz. Sanal asistanlarımız RegXcellence® ile müşterilerimiz ürünlerimizle ilgili ihtiyaç duyduğu kalite ve regülasyon dökümanlarına anında ulaşabiliyor ve ZoomLab® sayesinde müşterilerimizin ürün geliştirirken karşılaştıkları formülasyonla ilgili zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyor, dünyanın dört bir yanındaki üreticilere ve hastalara fayda sağlayacak yenilikçi ürünlerin piyasaya sürülmesini hızlandırıyoruz” ifadelerini kullandı.

İlaç sektörünün önemli paydaşlarını biraraya getiren seminerde, BASF üstün kalite ve performansa sahip yenilikçi yardımcı maddeler ve etken maddelerini ilaç sektörünün önde gelen paydaşlarına tanıttı. Seminerde özellikle konvansiyonel ilaç endüstrisi, biyoteknoloji alanında yer alacak ürünlerin lansman sunumları ve inovasyon çözümlerini anlatan sunumlar büyük ilgi gördü.

Sürdürülebilirlik yolculuğunda güvenilir bir tedarikçi

BASF, polimer kimya alanındaki uzmanlığı ve Ar-Ge imkanlarıyla oraller, topikaller, parenteraller, çözündürme ve biyofarma bileşenleri gibi farklı alanlarda çözümler sunuyor. Ayrıca İbuprofen, L-mentol ve Omega-3 yağ asitleri gibi etken maddelerle (API’ler) dünyanın önde gelen üreticileri arasında bulunuyor.

İlaç endüstrisinin sürdürülebilirliğini güçlendirmek için BASF, ilaç çözümleri portföyünde sürdürülebilirlik konularını kapsamlı şekilde ele alıyor. Sektör ortalamasının en az %30 altında bir ürün karbon ayak izine sahip Kollidon® 30 (PVP K30) ve İbuprofen gibi ürünler sunan BASF, müşterilerinin sürdürülebilirlik yolcuğunda güvenilir bir tedarikçi olarak öne çıkıyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler