BASF Plastik Katkılar Orta Doğu, Bahreyn’e Yeni Genel Müdür Atadı

05 Kasım 2018

Bahreyn’de müşteriye özel antioksidan karışımlar (CSB) alanındaki en son teknolojiye sahip üretim tesisi olan BASF Plastic Additives Middle East (PAME), yeni genel müdür olarak Michael Wille’yi atadı.

Bu atama Orta Doğu’da hızla büyüyen polimer sektörüne BASF’ın sunduğu destekte önemli bir adıma işaret etmektedir. Bölgedeki plastik katkı maddelerinin önde gelen üreticisi ve tedarikçisi olan BASF, müşteriye özel ihtiyaçları karşılamak için özel üretilen katkı karışımları olan CSB’nin yerel üretimini artırmaya devam etmeyi planlıyor. CSB’ler şirketin plastik sektörüne sunduğu portföyün ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor.

BASF’ın Orta Doğu’daki Performans Kimyasal Maddeleri operasyon bölümü sorumlusu olan Başkan Yardımcısı Frank Fasdernes, Wille’ye hoş geldin derken şöyle konuştu: “Bahreyn’de Genel Müdürlük görevini Michael Wille’nin üstlenmesinden memnunuz.

Mühendislik ve liderlik konusundaki deneyimi ve güçlü yönleri, şirketin yüksek potansiyele sahip bu bölgede ve ötesinde sürekli büyümesini sağlayacaktır. Tamamen hak edilmiş nitelikteki ataması BASF’ın küresel genişlemesinde 2002’den beri gösterdiği aralıksız çabalarının bir sonucudur.”