Pazartesi, Ağustos 15, 2022

BASF, Sürdürülebilir Plastik Çözümleri Sunuyor

BASF, Sürdürülebilir Plastik Çözümleri Sunuyor

Plastikler modern yaşamın önemli bir parçasıdır. Aynı zamanda en çok tartışılan konulardan biri haline geldi. Halk, plastiklerin nasıl ve neden kullanıldığı hakkında her zamankinden daha fazla tartışıyor.

BASF, müşterileri ve ortaklarıyla birlikte, hammaddelerin korunduğu, plastik atıkların azaltıldığı ve malzemelerin kullanım sırasında tüm potansiyellerini geliştirebildiği döngüsel bir ekonomiye katkıda bulunmayı kendisine hedef olarak belirlemiştir.

BASF

eMobility için Yüksek Performanslı Malzeme Çözümleri

Alternatif tahrikler, elektromobilite ve CO2 emisyonunun azaltılması, otomotiv endüstrisindeki önemli konulardır. Birçok çözüm, BASF’nin çok yönlü mühendislik plastikleri ve poliüretanlarının potansiyelini gösteriyor. Yüksek voltajlı konektörler ve bara tutuculardan elektromanyetik korumalı muhafazalara kadar çok çeşitli yenilikçi eMobility uygulamaları bulunuyor.

Ek olarak, üretimde tasarruf sağlayan ve aynı zamanda iyileştirilmiş işleme yöntemleri sayesinde optimize edilmiş akustik deneyimlere katkıda bulunan motor ve şanzıman takozları sunulmaktadır. Stellantis ve L&L Products ile ortak bir proje olan tünel güçlendirme, ağırlık tasarrufu nedeniyle yakın zamanda Altair Enlighten Ödülü’nü kazandı.

BASF ilk kez, elektrikli otomobillerde kullanım için renk kararlılığı olan, kişiye özel mühendislik plastikleri portföyünü genişleten yeni bir alev geciktirici Ultramid® sınıfı (PA66) sunuyor.

Yeni geliştirilen malzeme, renk kararlılığını (turuncu RAL 2003’te mevcuttur) ve mekanik gücü yenilikçi bir şekilde birleştiriyor. Böylece pazarın talep ettiği teknik gereksinimleri karşılayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol