Pazartesi, Ağustos 15, 2022

BASF Türk’ün Yeni Genel Müdürü Tolga Demirözü Oldu

BASF Türk Genel Müdürlüğü ve Türkiye-Azerbaycan Ülke Grubu Başkanlığı görevine Tolga Demirözü atandı.

2008-2018 yıllarında BASF Türk bünyesinde Operasyon Direktörlüğü dahil olmak üzere birçok görevde çalışan Tolga Demirözü, BASF Türk Genel Müdürü olarak atandı. Demirözü, son olarak SOCAR bünyesinde Kurumsal Girişimler ve Yeni İş Alanları Grup Direktörü olarak görev yapıyordu. Demirözü, 1 Mayıs itibari ile yeni görevine başladı.

BASF Türk Tolga Demirozu

Pek Çok Alanda 20 Yılı Aşkın Tecrübeye Sahip

BASF Türk Genel Müdür olarak atanan Tolga Demirözü, Türkiye ve uluslararası pazarlarda ilaç, petrokimya, rafineri, kimyasallar sektörlerinde üretim, tedarik zinciri, satış-pazarlama ve yönetim konularında yirmi yılı aşkın tecrübeye sahip. Demirözü; son dönemde yoğun olarak sürdürülebilir enerji ve düşük karbonlu ekonomiye geçiş alanlarında görev aldı.

1 Mayıs itibari ile genel müdürlük görevine başlayan Demirözü; Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından lisans ve yüksek lisans eğitimini, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde tamamladı. Çalışma hayatına ise ilaç endüstrisinde üretim, ithalat ve satın alma alanlarında başladı ve Nestle Türkiye’de tedarik zinciri, planlama, uluslararası pazarlarda iş mükemmelliği ve fabrika lojistiği alanlarındaki yöneticilik görevleriyle sürdürdü.

BASF Türk Çatısı Altında Bilgi Sistemleri ve Tedarik Zinciri Direktörlüğü ile Operasyonlar Direktörlüğü Görevlerini Üstlendi

Deloitte Türkiye bünyesinde tüketici ve üretim endüstrilerine yönelik tedarik zinciri operasyonları konusunda projeler yöneten Demirözü, 2008 yılında BASF Türk’te çalışmaya tedarik zinciri proje danışmanı olarak başladı. BASF Türk çatısı altında Bilgi Sistemleri ve Tedarik Zinciri Direktörlüğü ve sonrasında Operasyonlar Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Tolga Demirözü, 2018 yılında kariyerine PETKİM Genel Müdür Yardımcısı ve ardından SOCAR Kurumsal Girişimler ve Yeni İş Alanları Grup Direktörü olarak devam etti. Demirözü, 1976 İstanbul doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol