Cumartesi, Eylül 25, 2021

BASF ve Shanshan Ortak Girişim Gerçekleştiriyor

İlgili tüm yetkililerin onayını takiben BASF ve Shanshan, “BASF Shanshan Battery Materials Co., Ltd.” ortak girişimini kurdu. Yeni kuruluşun çoğunluğu BASF’ye ait olacak (BASF %51 ve Shanshan %49).

BASF

Yeni kurulan şirketin Hunan ve Ningxia, Çin’de 1.600’den fazla çalışanı olan dört tesisi bulunuyor. Hammaddeler, öncü katot aktif maddeler (PCAM), katot aktif maddeler (CAM) ve pil geri dönüşümü dahil olmak üzere pil malzemeleri değer zincirinde zaten güçlü bir konuma sahiptir.

BASF, ham madde tedariği için güçlü teknoloji ve geliştirme yetenekleri, küresel operasyon ayak izi ve stratejik ortaklıklar getiriyor.

Shanshan’ın kapsamlı deneyimi, kapsamlı ürün portföyü ve ölçek büyütme yeteneği ile birlikte ortak girişim, sürekli olarak küresel tüketici elektroniği ve enerji depolama segmentlerine hizmet verirken, öncelikle hızla büyüyen elektrikli araç (EV) pazarına odaklanacak.

BASF ve Shanshan, 2022 yılına kadar planlanan yıllık 90 kiloton CAM kapasitesiyle ortak girişimin Çin’deki sürekli büyümesini birlikte yönlendirecek.

BASF İcra Kurulu Üyesi Dr. Markus Kamieth, “Çin’deki bu yatırımla, dünyanın en büyük pil pazarına hizmet etmek için ideal bir konumdayız. Akü malzemelerindeki büyümemizi küresel olarak daha da hızlandırmak için Çin’deki güçlü konumumuzu güçlendireceğiz” dedi.