Salı, Nisan 23, 2024

Beauty Eurasia, güzellik sektörünü buluşturmaya hazırlanıyor

Yurt dışından yoğun ilgi gören 19. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – BeautyEurasia, 12-14 Haziran’da İstanbul Fuar Merkezi’nde 40 ülkeden 600’ün üzerinde profesyonel satın almacıyı katılımcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

ICA Events tarafından organize edilen 19. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – Beauty Eurasia 12-14 Haziran’da İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Güzellik sektöründe hizmet veren profesyonelleri buluşturacak fuara, VIP davetli alım heyeti programı kapsamında Avrupa ve Orta Doğu başta olmak üzere, 40 ülkeden 600’ün üzerinde profesyonel satın almacının katılım göstermesi bekleniyor.

2023’te 128 ülkeden 19.799 ziyaretçiyi ağırladı

BeautyEurasia Fuar Direktörü Filiz Mehmedova fuara dair açıklamalarda bulundu. Mehmedova; “Dünyanın önde gelen birçok seçkin kozmetik ve güzellik markasının yer aldığı BeautyEurasia, geçen sene bir önceki yıla kıyasla ziyaretçi sayısını %14 arttırarak, %27’si uluslararası olmak üzere, toplamda 128 ülkeden 19.799 ziyaretçiyi ağırladı. Fuara yabancı ziyaretçilerin katılım oranı da 2023’te bir önceki seneye göre %10’luk bir artış gösterdi” dedi.

Beauty Eurasia, güzellik sektörünü buluşturmaya hazırlanıyor

Beklenen katılımcı dağılımı %50 yabancı, %50 yerel katılımcı şeklinde

Bu yıl fuarın özellikle yurt dışından gelen yoğun bir talep ve ilgiyle karşı karşıya olduğunu belirten Mehmedova; “Yabancı ziyaretçi sayımızda artış yaşanacak; beklediğimiz katılımcı dağılımı %50 yabancı, %50 yerel katılımcı şeklinde. Avrupa ve Orta Doğu başta olmak üzere, 40 ülkeden 600’ün üzerinde profesyonel satın almacıyı katılımcılarla buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

BeautyEurasia Fuar Direktörü Filiz Mehmedova, Ticaret Bakanlığı’nın fuar katılımcılarının tanıtım faaliyeti harcamalarına yüzde 50 oranında destek sağladığını da belirtti. Mehmedova; “Stand satışlarımızın ise %76’sını şimdiden tamamladık. 2023 yılında Türkiye’nin kozmetik ürünleri ihracatı yüzde 15,5 artışla 2,83 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. 2024 yılında ise kozmetik ihracatında yüzde 8-10 arasında bir artış hedefi bulunmaktadır.

Kozmetik ihracatının ivme kazanmasıyla birlikte görüyoruz ki BeautyEurasia güçlü bölgesel ağı ile Türkiye için yeni iş, ortaklık ve ihracat fırsatları yaratmaya bu yıl da devam edecek. Fuarımız; Türkiye ve Avrasya bölgesindeki sektörün global ve bölgesel gelişim alanlarının tartışılmasını ve bilgi alışverişini sağlayarak, yeni fikir ve ürünlerin tanıtımına yönelik verimli bir platform sunuyor” dedi.

Beauty Eurasia, güzellik sektörünü buluşturmaya hazırlanıyor

6 ülke, fuara pavilyon olarak katılım gösterecek

12-14 Haziran tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde binlerce katılımcıyı ağırlayacak Beauty Eurasia; Rusya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, Hindistan, İtalya, İsviçre, Ukrayna, Japonya ve Çin gibi ülkeler başta olmak üzere birçok ülkeye ev sahipliği yapacak. Aynı zamanda fuara; Kore, Çin, Tayvan, Macaristan, Mısır ve Rusya pavilyon olarak katılım gösterecek.

Geçen yıla oranla %30 oranında daha büyük bir alanda gerçekleşecek fuarda; Organika, Predo Sağlik Ürünleri A.Ş., Tat Kimya Sabun A.Ş., Halk Hijyenik Ürünler Det. San. Ve Tic.A.Ş Enka Hijyen San Ve Tic A.Ş., Peros Kimya Kağit Hij. Ür.Deterjn Tem. San.Ve Tic. A.Ş., Dinamo Kozmetik Ve Tekstil Diş Tic. A.Ş., Morfose Kişisel Bakim Ve Kozmetik Ürünleri San. Tic. A.Ş., Çarşıbaşı Kozmetik Tekstil Limited Şirketi – Pierre Cardin ve Heinz Glas gibi önemli firmalar çoktan yerini aldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler