Pazar, Ağustos 14, 2022

Belçika’da Yeni Düşük Viskoziteli PAO Ünitesi

Belçika’da Yeni Düşük Viskoziteli PAO Ünitesi

Chevron Phillips Chemical, dünya çapında artan talebi karşılamak için Belçika’da yeni düşük viskoziteli PAO ünitesi inşa edecek.

pao ünitesi

Chevron Phillips Chemical (“CPChem”) polialfaolefinler (PAO) işini Belçika, Beringen’de yeni bir birim inşa ederek genişletmeyi planladığını duyurdu. Yerel izinler onaylandıktan sonra, bu önemli yatırım, 2024’te hedeflenen başlangıçla birlikte şirketin Belçika’daki PAO üretim kapasitesini iki katına (120.000 MT’ye) çıkaracak.

40 yılı aşkın bir süredir CPChem, Synfluid® markası altında pazarlanan yüksek kaliteli PAO’ ların geliştirilmesinde lider olmuştur. PAO ‘lar, alfa olefinlerden yapılan özel olarak tasarlanmış kimyasallardır.

Yağlayıcılar, gresler ve sıvılar gibi birçok sentetik üründe kullanılırlar ve otomotiv, endüstriyel, kozmetik, teknoloji ve askeri kullanım gibi uygulamalarda temel bileşenler olarak ortaya çıkmıştır.

Polimerler ve uzmanlıklardan sorumlu başkan yardımcısı Mitch Eichelberger, “Beringen tesisimiz, PAO ‘ların güvenli, güvenilir üretimi ve müşterilerimize mükemmel bir şekilde hizmet verme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir” dedi.

“Mevcut varlıklarımızın yakınında yeni bir birimin inşası, güçlü yerel uzmanlıktan yararlanmamıza ve küresel olarak müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için Belçika’nın merkezi konumundan yararlanmamıza olanak sağlayacak.”

Synfluid® PAO ‘lar, benzersiz özellikleri nedeniyle güçlü avantajlar sunar ve şirketin sürdürülebilir bir gelecek için değişimi hızlandırma taahhüdünü destekler. PAO ‘lar verimli yağlama yoluyla enerji tüketimini azaltmaya yardımcı olur; sürtünmeyi azaltarak yakıt tüketimini ve emisyonları azaltabilirler.

PAO ‘lara yönelik artan talep, bu moleküllerin aşırı sıcaklıklardaki performansı ve ayrıca elektrikli ve yakıt açısından verimli araçlar ve ısı transfer sıvısı gibi yeni uygulamalar tarafından körüklenmektedir.

Avrupa Afrika bölgesi genel müdürü Antoine Janssens, “Bu yeni yatırımdan elde edilen artan üretim, PAO ‘lara ihtiyaç duyan birçok sektörde büyük yeniliklerin olduğu bir zamanda artan talebi desteklemek için kritik öneme sahip olacak” dedi.

Avrupa’nın kalbinde ideal bir konuma sahip olan yeni PAO birimi, altyapı, hammadde mevcudiyeti ve operasyonel uzmanlık konularında önemli avantajlardan yararlanacaktır. CPChem halihazırda Belçika, Beringen ve Baytown, Teksas’ta PAO birimleri işletiyor. Bu yeni yatırımla şirket, büyüyen küresel müşteri tabanı için tercih edilen tedarikçi olma taahhüdünü pekiştiriyor.

 

 

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol