Çarşamba, Aralık 1, 2021

Berko İlaç, Diyarbakır’da Muazzez Beran Ortaokulu’nu Açtı

Berko İlaç, Diyarbakır’da Muazzez Beran Ortaokulu’nu Açtı

Berko İlaç, Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesinde 16 derslik okul yaptırdı. Okul, Berko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi Muazzez Beran ve Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran tarafından yaptırıldı. Açılış töreninde Muazzez Beran ve Berat Beran açıklamalarda bulundu ve eğitime sağladıkları katkıdan dolayı olan mutluluklarını belirtti.

2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilk günün olan 6 Eylül Pazartesi günü Berko İlaç tarafından yapılan okulun açılış töreni gerçekleşti. Bu açılış törenine Diyarbakır Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu, Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Kayapınar Kaymakamı Ünal Koç ve davetliler katılım gösterdi.

Muazzez Beran Ortaokulu

Okulun açılışını ise İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan kurdele keserek gerçekleştirdi. Bu açılışta Diyarbakır Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu, Berko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi Muazzez Beran ve Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran konuşmalar yaptı. Kurdele kesimi ardından ise davetliler okulu gezdi ve öğrencilerle sohbet etti. 16 dersliği olan Muazzez Beran Ortaokulu’nda ilk dönem için öğrenci kayıtları da gerçekleştirildi.

“En Büyük Hayali Memleketimizde Okul Yapmaktı”

İlköğrenimini tamamladıktan sonra kız çocuğu olduğu için okuldan alınan ve bu sebeple hayatı boyunca eğitime, öğrencilere destek olmayı çok önemseyen Muazzez Beran, “40 yıllık hayalimi gerçekleştirme fırsatım oldu, herkesin gönlünden geçen hayrı yapabilmesini dilerim. Okulumuzda, ülkemize ve dünyaya faydalı nice nesillerin yetişmesini umut ediyorum.” dedi.

Berko İlaç

Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran ise “Eskiden kız çocukları okumaz derlerdi. Bu düşünce eşim Muazzez Hanım’da yara açmıştı ve en büyük hayali memleketimizde okul yaptırmaktı. Bugün bu hayalin gerçekleşmesinden gurur duyuyoruz.” açıklamasında bulundu.