Pazartesi, Ocak 30, 2023

Bir Kase Dolusu Sağlık: AHA Concentrate B

Bir Kase Dolusu Sağlık: AHA Concentrate B

Güzellikte doğal gıda aktiflerinin çekiciliği her zamankinden fazla. Özellikle gıda ve sağlıklı yaşam trendleri, güzellik formüllerine ilham vermeye devam ediyor. İyi hissetme, beslenme ve zindeliğin birleşmesi, sağlık bilincine sahip tüketicileri, cilt için tükettikleri gıdalarla aynı faydaları sağlayan güzellik ürünleri aramaya itiyor.

Alfa Hidroksi Asit (AHA)’in pazar büyüklüğü 2021’de 1,2 Milyar ABD Dolarını aşıyor ve 2022’den 2028’e kadar %8,5 YBBO’nın üzerinde büyüyeceği tahmin ediliyor. Saç bakım ürünlerinde Alfa Hidroksi Asit kullanımının artması, bu dönem boyunca küresel pazar büyümesini olumlu yönde destekleyecektir.

Erken yaşlanma belirtilerinin önlenmesi, artan elastin ve kollajen üretimi ve iyileştirilmiş kan dolaşımı, AHA ürünlerine olan talebi artıran önemli faktörlerdir. Sağlıksız gıda rutinleri ile birlikte artan kirlilik seviyeleri, beklenen cilt sorununa yol açıp kozmetik tüketimini arttırarak pazarı genişletiyor.

AHA’lar, yara izleri, güneş hasarı ve diğer sağlık sorunları nedeniyle yüzde oluşan cilt rengi solmasını ve hiperpigmentasyonu azaltmaya yardımcı olarak yüz görünümünü iyileştirir. Maryland Tıp Merkezi Üniversitesi, AHA’nın yüzdeki kırışıklıkları ve yüzey çizgilerini en aza indirme, ayrıca cildin hasarlı tabakasını kaldırma ve hücrelerin yeniden büyümesini destekleme kabiliyetine sahip olduğunu keşfetti.

Mısır veya şeker pancarından elde edilen Sitrik Asit, şeker pancarı ve şeker kamışından elde edilen Laktik Asit, üzümden elde edilen Tartarik Asit, buğday veya mısır nişastasından elde edilen Glükoz, elmalardan elde edilen Malik Asit, sütten elde edilen Laktik Asit ve narenciyelerden elde edilen Sitrik Asit, AHA’nın doğal kompozisyonunu oluşturur AHA’lar, pürüzlü cilt dokusu, ince çizgiler ve düzensiz pigmentasyon gibi yaşlanma belirtilerini azaltan kimyasallardır.

Cilt hücrelerini bir arada tutan “hücre içi yapıştırıcıyı” serbest bırakarak çalışırlar ve yeni salınan hücrelerin “yenilenmesine” izin verirler. Bu aktivite, biz yaşlandıkça doğal olarak yavaşlayan hücresel dönüşüm sürecini uyarır veya hızlandırır. Ek olarak, en popüler AHA olan glikolik asit, cilde derinlemesine nüfuz etmesine ve kollajen üretimini uyarmasına izin veren düşük moleküler ağırlığa sahiptir.

Bu etkiler sayesinde cilt daha esnek, pürüzsüz ve daha eşit tonlu olur Glikolik Asit, anti aging ürünlerinde en çok kullanılan hidroksi asittir ve cildin dış tabakalarından cilde en kolay penetre olan asittir. Oldukça iyi exfoliant olup, akne ile savaşta yardımcıdır. Laktik asit hassas ciltlere sahip kişilerce tercih edilebilecek daha nazik bir exfolianttır.

Anti aging özellikleri ile öne çıkar. Sitrik asit narenciyeden elde edilir ve cildin pH levelini nötralize eder, bu sebepten serum ve toniklerde sıklıkla kullanılır. Tartarik asit üzüm ekstraktlarından elde edilmiş olup, akne gibi cilt rahatsızlıklarına ve erken yaşlanma etkilerini azaltır. Malik Asit ise elma asitlerinden gelmesinin yanı sıra, esasında AHA ve BHA asitlerinin geçiş noktasıdır.

AHA Concentrate B

AHA’nın Faydaları

•Korneosit kohezyonunu azaltarak Stratum Corneum kalınlığını azaltır.
•İnce kırışıklık çizgilerini ve kırışıklıkları azaltır.
•Cilt elastikiyetini güçlendirir ve ciltte kolajen yapılanmasını destekler.
•Cildi ölü hücrelerden arındırır, yüzeysel pigmentasyon değişimlerini nötürlemeye fayda sağlar (yaşlılık, güneş lekesi gibi)
•Daha pürüzsüz ve yumuşak cilt görünümü sağlar.
•Gözenekleri temizler, cildi aknelerden temizler.
•Gözenek büyüklüğünü azaltır ve ciltte normalleşmiş bir sebum üretimi sağlar.

Crodarom portföyümüzden sunduğumuz Alfa Hidroksi ve Beta Hidroksi asitlerini içeren karışımımız AHA Concentrate B’nin içeriğinde bulunan asitler sırasıyla, Sitrik Asit, Laktik Asit, Malik Asit, Glukonik Asit, Askorbik Asit, Glikolik Asit, Salisilik Asit ve Tartarik Asittir ve çok yakında stoklarımızda yer alacaktır. Talepleriniz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Melis Köklü Türkdoğan
Satış Sorumlusu – Kişisel Bakım ve Evsel Bakım
Croda Turkey

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
776TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol

Öne çıkan haberler