Perşembe, Mayıs 19, 2022

Clariant, BASF’nin Attapulgite İşletme Varlıklarını Satın Alacak

Odaklanmış, sürdürülebilir ve yenilikçi bir özel kimya şirketi olan Clariant, BASF’nin ABD Attapulgite (Atapulgit – sulu magnezyum-alüminyum silikat bileşimli kil mineralleri) işletme varlıklarını 60 milyon ABD Doları nakit karşılığında satın almak için kesin anlaşmalar imzaladığını duyurdu. Satın alma, geleneksel kapanış koşullarına tabidir ve 2022 yazında kapanması beklenmektedir.

BASF’nin Attapulgite iş birimi, Georgia ve Florida’daki madencilik ve Quincy, Florida’daki işleme operasyonları ile Kuzey Amerika’daki en büyük atapulgit madencilerinden ve üreticilerinden biridir.

Clariant, BASF'nin ABD'deki Attapulgite işletme varlıklarını satın alacak

İşletme, çok çeşitli uygulamalar ve nihai pazarlar için atapulgit bazlı ürünler üretmektedir. BASF’nin bu iş birimi, mineral kalitesi, maden rezerv büyüklüğü ve stratejik konumun benzersiz kombinasyonuyla sektörde iyi tanınmaktadır.

Clariant, yemeklik yağların ve yenilenebilir yakıtların saflaştırılmasında bir teknoloji lideridir. İşlem, İş Biriminin Kuzey Amerika’daki üretim kapasitesini önemli ölçüde artıracak ve böylece çekici Kuzey Amerika pazarına katılma kabiliyetini artıracaktır.

Clariant, karayolu taşımacılığında sera gazlarını azaltan biyodizelin ve plastiklerin kimyasal olarak geri dönüştürülmesini sağlayan piroliz yağının saflaştırılması için benzersiz bir teknoloji sunuyor.

Kullanılmış yemeklik yağlar, don yağı, hayvansal yağlar ve damıtıcı mısır yağı gibi atık akışlarına dayanan Kuzey Amerika’daki yenilenebilir yakıt pazarı, çekici bir büyüme pazarıdır.

Adsorban killer, ön arıtma sırasında kirleticilerin giderilmesinde kilit bir rol oynadıklarından, böylece katalizörü koruduklarından ve istikrarlı ve ekonomik olarak uygulanabilir bir süreç sağladığından büyüme için çok önemli bir etkinleştiricidir.

Clariant CEO’su Conrad Keijzer “Bu satın alma, sürdürülebilirlik odaklı yenilikler ve hızlı satın almalar yoluyla büyüme stratejimize çok iyi uyuyor. Bu satın alma, Kuzey Amerika’daki Fonksiyonel Mineraller işimizin ayak izini güzel bir şekilde genişletecek ve Clariant’ın yenilenebilir yakıtların saflaştırılmasındaki konumunu daha da iyileştirecek” dedi.

60 milyon ABD Doları tutarında nakit satın alma fiyatı olan bir varlık anlaşması olarak yapılandırılan işlem, Clariant’ın Fonksiyonel Mineraller İş Birimi’ne entegre edilecek olan arazi ve madencilik haklarının, işleme tesisinin ve envanterlerin devrini içeriyor.

Clariant, 75 yüksek nitelikli, kendini işine adamış çalışanını ağırlamaktan memnuniyet duyuyor. BASF’nin Attapulgite iş birimi, 2020’de yaklaşık 36 milyon ABD Doları satış gerçekleştirdi. İşlem, Doğal Kaynakların FAVÖK marj profiline eklenecek ve Clariant’ın yakın zamanda açıklanan 2025 hedeflerine giden yolunda destek olacak.

Birleşme bildirimi ve tasfiye başvurularının yanı sıra gayrimenkul tapu çalışmaları da dahil olmak üzere geleneksel kapanış işlemlerinin 2022 yazında işlemin kapanmasıyla sonuçlanması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler