Cumartesi, Eylül 25, 2021

Clariant, Beraca’nın Kalan %70’ini Satın Aldı

Clariant, Brezilya Kişisel Bakım Uzmanları şirketi Beraca’nın kalan %70’ini, kurucu Sabará ailesinden satın almak için bir anlaşma imzaladı.

Clariant

Clariant, 2015’ten beri şirkette %30 hisseye sahip. Satın alma fiyatı açıklanmayacak. Satın alma, düzenleyici onaylara tabidir ve 2021’in 4. çeyreğinde kapanması beklenmektedir.

Beraca, kişisel bakım sektörü için, diğerlerinin yanı sıra, çevresel olarak sürdürülebilir bir üretim sürecinde toplanan ve çıkarılan yağlar, sıvı yağlar ve botanikler sunan, doğal içerik maddelerinin ana üreticilerinden biridir.

Amazon bölgesinde bulunan Beraca, toplulukların gelişimini teşvik ederek onları küresel ölçekte Kişisel Bakım işinin bir parçası haline getirirken aynı zamanda sürdürülebilirlik ve adil ticaret süreçlerine güçlü bir şekilde bağlı kalır.

Kuruluşundan bu yana geçen 30 yılı aşkın bir süre içinde Beraca, Kişisel Bakım bileşenleri için etik kaynak sağlama açısından lider bir şirket olarak müşterilerden ve kurumlardan birçok ödül ve takdir aldı.

2015’ten beri Beraca, araştırma ve inovasyonu genişletmek için önemli kaynaklara yatırım yaptı ve üretim kapasitesini istikrarlı bir şekilde artırdı. Yaklaşık 90 çalışanı olan aile şirketi, 2020 yılında 15 milyon ABD doları satış gerçekleştirdi.

Clariant CEO’su Conrad Keijzer, “Sürdürülebilir ürünlere ve süreçlere odaklanmasıyla Beraca, Clariant’ın portföyüne mükemmel bir şekilde uyuyor” diyor. “Brezilya yağmur ormanlarının biyolojik çeşitliliğine dayalı olarak doğal malzemelere değerli erişim sağlıyoruz. Bu, Bakım Kimyasalları işimiz için yüksek kaliteli büyüme için büyük fırsatlar sunuyor.”

Endüstriyel ve Tüketici Uzmanlıkları İş Birimi Başkanı Christian Vang, “Dünya pazarında etik olarak üretilen ürünlere yönelik artan bir talep var ve bu satın almayla daha da iyi karşılayabiliriz” diyor.

Beraca ekibini memnuniyetle karşılıyor: “Mükemmel ve son derece yaratıcı ekip, son beş yılda Clariant çatısı altında devam ettirmek ve daha da geliştirmek istediğimiz olağanüstü bir başarı öyküsü yazdı.”

Beraca’da kalan %70’in satın alınması, hedeflenen satın almalar yoluyla bireysel temel iş alanlarını daha da güçlendirme stratejisinde ilgili bir yapı taşıdır. Beraca’nın işi, Bakım Kimyasalları İş Alanına entegre edilecek.

satın alma