Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Clariant, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksinde

Clariant, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksinde

Odaklanmış, sürdürülebilir ve yenilikçi bir özel kimya şirketi olan Clariant, güçlü bir genel sürdürülebilirlik performansıyla birlikte önde gelen inovasyon ve su yönetimi puanları sayesinde 2021 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) listelendiğini duyurdu. Bu, Clariant’ın küresel kimya sektöründeki en sürdürülebilir şirketlerden biri olarak derecelendirildiği dokuzuncu yıl oldu. Clariant, hem DJSI Europe hem de DJSI World sektöründeki en iyi şirketler arasında yer aldı.

Clariant CEO’su Conrad Keijzer “Sürdürülebilirlik ve yenilik, Clariant için stratejik büyüme faktörleridir ve operasyonlarımızı ve ürün portföyümüzü sürekli olarak artan sürdürülebilirliğe yönlendirmeye güçlü bir şekilde odaklanıyoruz. Clariant’ın Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde art arda dokuz yıldır inovasyon alanında özellikle güçlü bir puanla listelenmesinden gurur duyuyorum. Bu, sürdürülebilirlik dönüşümlerinde onlara yardımcı olacak benzersiz çözümlerle müşterilerimize liderlik etme ve onları destekleme hedefimizle uyumludur” dedi.

Clariant, çevresel performansını sürekli olarak artan sürdürülebilirliğe yönlendirmeye ve operasyonları için yeni çevresel kriterler belirlemeye güçlü bir şekilde odaklanıyor. Bu yılın başlarında Clariant, kendisini en geç 2050 yılına kadar iklim tarafsızlığına giden yola sağlam bir şekilde konumlandıran, bilime dayalı iklim hedeflerini de içeren, iddialı yeni 2030 sürdürülebilirlik hedeflerine bağlılığını duyurmuştu.

2015’ten bu yana Clariant, DJSI değerlendirmesinin inovasyon bölümünde sürekli olarak iyi bir performans sergiledi ve bu yıl yine mümkün olan en yüksek puanı aldı. Bu, şirketin inovasyon, sürdürülebilirlik ve dijitalleşme arasındaki bağlantıları güçlendirmek için kaydettiği ilerlemeyi ve organizasyonun araştırma ve geliştirme işlevinin yoğun odağını ve yüksek kaliteli inovasyon sonuçları sağlamak için endüstri ile çok sayıda ortaklığı yansıtıyor.

Clariant Sürdürülebilirlik Dönüşümü Başkanı Richard Haldimann, “Bu sonuçlar, işimizi düşük karbonlu, daha döngüsel bir dünya için dönüştürmek için sürdürdüğümüz çabaları gösteriyor. Yenilikçilik ve sürdürülebilirlik yeteneklerimizi birleştirerek, bugün karşılaştığımız en acil sürdürülebilirlik zorluklarından bazılarının üstesinden gelen güvenli ve sürdürülebilir ürünler yaratmaya çalışıyoruz. Bu şekilde müşterilerimizin başarılı olmasına ve birlikte sürdürülebilir bir dünyaya doğru küresel geçişin bir parçası olmalarına yardımcı oluyoruz” diye belirtti.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol