Cumartesi, Haziran 22, 2024

Clariant & Polygal AG, doğal reoloji değiştirici seçeneklerini Kişisel Bakım formülatörlerine genişletecek

Doğal cilt bakımı formülasyonları için ileri adım, Clariant ve Polygal AG, Kişisel Bakım formülatörlerinin duyusal ve reoloji modifikasyonu için yüksek performanslı doğal ve kolayca biyolojik olarak parçalanabilen çözümlere erişimini genişletmek için güçlerini birleştirdi.

Yeni ortaklık, markaları daha küçük karbon ayak izine ve iyi biyolojik olarak parçalanabilirliğe sahip cilt bakım ürünleri için tüketici çağrılarını benimsemede desteklemek için üstün doğal reoloji değiştiriciler geliştirmeye odaklanıyor.

Clariant Kişisel Bakım Küresel Pazarlama Segment Lideri Fabio Caravieri şunları söyledi: “Bu yeni ortaklık, doğal kozmetik formülasyonları güçlendirmede heyecan verici bir güç olacak. Yenilenebilir bazlı bileşenler anahtardır, ancak bunların kabulü için etkinlik çok önemlidir. Polygal ile, doğal ürünlerle formüle etmenin önündeki ortak engellere meydan okumayı dört gözle bekliyoruz.

Clariant’ın doğal ürün portföyünü, mükemmel performansı üstün sürdürülebilirlikle birleştiren bitki kaynaklı, biyolojik olarak kolayca parçalanabilen bileşenlerle önümüzdeki yıllarda güçlendiriyoruz. Sentetik formülasyon zımbalarından (staples) doğal ürünlere geçişi, atılması daha kolay bir adım haline getirmek için formülatörleri hem ilham hem de araçlarla donatmak istiyoruz.”

Plantasens Biogum Tara, diğer doğal reoloji değiştiricilere kıyasla daha az sertlik, hoş bir his ve güvenilir stabilite ile tatlı bir şekilde pürüzsüz, sürülebilir doğal bırakılan kremler elde eder. (Fotoğraflar: Clariant)

 

Polygal AG Teknik Direktörü Simon Diezi de: “Polygal AG, endüstriyel ve gıda uygulamalarında bitkisel hidrokolloidlerin ve doğal polimerlerin araştırılması ve kullanımında geniş kapsamlı, dünya lideri bir uzmanlığa sahiptir. Kapsamlı portföyümüz, müşterileri tüketici eğilimlerine ayak uydurmada başarılı bir şekilde desteklemektedir. Clariant ile ortaklığımız ve cilt bakımı formülasyonundaki uzmanlıkları sayesinde, ekiplerinin kozmetikte yenilenebilir, biyolojik olarak parçalanabilir hammaddelerin kullanımının önündeki engelleri keşfetmelerine ve aşmalarına yardımcı olacağımız için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

Yeni ortaklık, ilk formülasyon sorununa şimdiden yanıt verdi. Bugün piyasaya sürülen Clariant, Plantasens naturals portföyünü Plantasens Biogum Tara ile uyumlu etik etiketlerle genişletiyor ve daha iyi performans gösteren bir doğal reoloji değiştiriciye olan ihtiyacı ele alıyor. Gıda endüstrisi bileşeni Tara Gum’a dayanan yeni %100 Yenilenebilir Karbon Endeksi (RCI) ve biyolojik olarak kolayca parçalanabilen reoloji değiştirici, doğal cilt bakımı formülasyonlarının kıvam ve doku etkisi olasılıklarını yükseltmeyi başarır.

Doğal reoloji değiştiricilerle formüle etmenin geleneksel dezavantajlarının üstesinden gelmek için yoğunlaştırıcı gücü ve hafif, lifsiz dokusu sayesinde popüler doğal kriterlerden daha iyi performans gösterir. Plantasens Biogum Tara, normalde tipik olan düşük viskozite, sertlik ve hoş olmayan hislerden kaçınır, mükemmel bir görünüm pürüzsüzlüğü ve doğal cilt bakım kremleri, losyonları ve maskeleri için hoş bir dokunuş ve uygulama hissi sağlar.

Plantasens Biogum Tara, formülatörleri yalnızca doğal trendini karşılamakla kalmayıp, aynı zamanda içerik azaltma da yaparak daha azıyla daha fazlasını yapan yüksek performanslı bir çözümle desteklemektedir. Diğer doğal reoloji değiştiricilerden önemli ölçüde daha düşük dozaj konsantrasyonlarında hızla koyulaştığı kanıtlanmıştır – doğrudan Xantham Gum ile karşılaştırıldığında %1 kullanım seviyesinde 5 kata kadar daha yüksek viskozite – ve geniş bir pH aralığında formülasyon stabilitesinden ödün verilmemiştir.

Formülasyonu, son ürün performansı ve kapsamlı etik etiket uyumluluğu sayesinde doğal reoloji değiştirici Plantasens Biogum Tara, bilinçli tüketimi benimseyen ve tüketiciler için biyo bazlı, daha düşük karbon ayak izine sahip, biyolojik olarak kolayca parçalanabilen ürünlere geçiş yapan markalar için bir formülasyon desteği paketi sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler