Clariant, Yenilikçi Megamax® Katalizörü ile Çin’in Karbon Nötrlüğü Hedefine Katkıda Bulunuyor

08 Temmuz 2021

Clariant’ın CO2 bazlı metanol üretimi için MegaMax katalizör serisi, Çin’in karbon nötrlük hedefine ulaşmasını destekliyor. CO2 emisyonlarını yakalamak ve dönüştürmek, iklim değişikliğini ele almak için teknoloji yol haritasının temel taşıdır. CO2‘den metanol sentezlemek özellikle değerli bir yaklaşımdır çünkü metanol, hidrojen için bir enerji depolama taşıyıcısı sağlamak da dahil olmak üzere plastikler, boyalar, kozmetikler ve yakıtlar gibi binlerce kimyasal ürün için bir yapı taşı oluşturur.

Clariant Catalysts Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Stefan Heuser, “Clariant’ta, kendimizi ve müşterilerimizin sürdürülebilirlik performansımızı sürekli iyileştirmeye sıkı sıkıya bağlıyız. MegaMax katalizörümüz tarafından sağlanan CO2 bazlı metanol üretimi gibi sürekli yeniliklerimiz, Çin’deki ve dünyadaki müşterilerimizin karbon emisyonlarını önemli ölçüde azaltmalarına ve kritik iklim hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmada önemli bir rol oynayacak” dedi.

Bu ürün grubu, dünya çapındaki metanol üreticileri için tasarlanmıştır ve kanıtlanmış bakır-çinko-alümina sistemine dayanıyor. Özel malzeme bileşimi artık karbon verimliliği, mekanik kararlılık ve ürün ömrü açısından önceki nesilleri ve kıyaslamaları geride bırakıyor.