Çarşamba, Aralık 1, 2021

Clariant’tan Yeni Polimerik Emülgatörler

Clariant’tan Yeni Polimerik Emülgatörler

Emulsogen® CPA 100 XS ve Emulsogen® CPN 100 XS isimli iki yenilikçi reaktif emülgatör Clariant tarafından piyasaya sürülüyor. Bu emülgatörler ile su dayanımına sahip, kirlenme ve yağmur izi oluşumuna daha dayanıklı boyalar üretilebilecek.

Bu iki yeni emülgatör boyanın su dayanımı ve yüzeye yapışması gibi temel özelliklerini olumsuz etkileyen veya yağmur izi ve kirlenme gibi hoş olmayan estetik kusurlara neden olan emülgatör migrasyonunu önlüyor. Böylece Clariant bu emülgatörler ile boya üreticileri için kolaylık sağlıyor ve üreticilerin son gereksinimlerini de karşılayabiliyor.

Polimerik Emülgatör

Yüksek Kaliteli, Suya Dayanıklı Bağlayıcılar Elde Edilebilecek

Clariant Endüstriyel Uygulamalar Bölümü’nün Global Pazarlama Lideri olan Sebastian Prock konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Prock, yaptığı açıklamada; “Kirlenme ve yıkama dayanımı, günümüzün dış cephe dekoratif kaplamalarında giderek daha fazla talep ediliyor. Çeşitli faktörlerden etkilenmesine rağmen, daha az su emme özelliğine sahip bir akrilik veya stiren akrilik bağlayıcı, bileşenlerini ve koruyucu özelliklerini muhafaza etmek üzere sıkıca kapatılmış bir film oluşturuyor.

Boya performansına olumsuz etkileri olan emülgatör sızıntısı olmadığında, yağmur izleri gibi istenmeyen durumların oluşma olasılığı daha da azalır. Yapılan testlerde bu emülgatörlerimiz, alternatiflerine kıyasla beyazlamayan, şeffaf filmler oluşturarak daha yüksek performanslı boyalar ve endüstri tarafından kabul edilen daha yüksek kaliteli, suya dayanıklı bağlayıcılar elde edilmesine olanak sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Clariant tarafından piyasaya sürülen emülgatörler, boyalara olan faydalarının yanı sıra daha pürüzsüz ve daha sorunsuz bir bağlayıcı üretim sürecinin avantajlarını da beraberinde getiriyor. Bağlayıcılar daha küçük ve kararlı parçacıklara sahip olduğundan büyük parçacıklara kıyasla daha az tıkanma ve koagülasyon oluşmasını sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR