Pazartesi, Ocak 30, 2023

Covestro, Çin’deki En İyi İşveren Ödülünü Aldı

Covestro, Top Employers Institute tarafından Çin’deki En İyi İşveren olarak seçildi. Şirket; refah, çalışma ortamı, çeşitlilik ve kapsayıcılık gibi alanlarda özellikle yüksek puan aldı.

Covestro Çin Başkanı Holly Lei, konuya dair açıklamalarda bulundu. Lei; Covestro’nun insan odaklı olduğunu ve çalışanların bağlılığını, memnuniyetini ve mutluluğunu artırmayı amaçladığını belirtti ve “Çin’in En İyi İşvereni olarak beş yıl üst üste seçilmek bunun büyük bir takdiridir.

Karmaşık ve belirsiz bir dış ortam karşısında, kriz zamanlarında organizasyonun dayanıklılığını artırırken, çalışanlarımızın sürdürülebilir kariyer gelişimini desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

çalışma
Yönetim Ve Personeli Arasında Şeffaf Ve Etkili İletişimi Kolaylaştırdı

Geçen yıl Şanghay’da Covid-19 nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulandığında Covestro, şehrin dört bir yanında yaşayan personele yiyecek ve günlük temel ihtiyaç maddelerini teslim etmek için sendikayla birlikte çalışarak çalışanlarına ne kadar değer verdiğini gösterdi.

Şirket ayrıca bu dönemde canlı yayın fitness dersleri, psikolojik danışmanlık seansları ve özel çevrimiçi tıbbi konsültasyonlar sunarak personel arasında daha fazla aidiyet ve mutluluk duygusu uyandırdı.

Ayrıca Covestro, birkaç çevrimiçi belediye binası ve yuvarlak masa toplantısı düzenleyerek yönetim ve personeli arasında şeffaf ve etkili iletişimi kolaylaştırdı ve böylece karantinanın ardından işlerin sorunsuz bir şekilde yeniden başlamasının yolunu açtı.

Yeni Çalışan Oryantasyon Programını Geliştirdi

Pandemi ile ilgili sorunlar, yeni personelin işe alınmasını zorlaştırdı. Bu bağlamda Covestro, yeni gelenler için kapsamlı bir kılavuz ve e-imzalama çözümleri sunarak uzaktan işe alım olanağı sağladı.

Şirket ayrıca, geleneksel sınıf eğitimini çevrimiçi ortama taşıyarak ve yeni gelenlerin kendi kendine öğrenmeye başlamasına izin vererek yeni çalışan oryantasyon programını geliştirdi.

Geliştirilmiş programın yeni tasarlanan çevrimdışı oturumları, yeni çalışanların şirketin temel başarı faktörlerini daha iyi keşfetmelerine ve kurum kültürünü oyunlaştırma yoluyla deneyimlemelerine olanak tanıyor.

Covestro, kültüründe çeşitliliği, eşitliği ve kapsayıcılığı (DEI) benimsemiştir ve faaliyetlerini şu üç ana noktaya odaklamıştır: iş arkadaşları, şirket ve toplum.

Geçtiğimiz Haziran ayında Covestro, yönetim ekibinin üyeleri olan DEI elçilerinin açılış konuşmaları aracılığıyla şirketin en iyi uygulamalarını ve DEI’deki başarılarını paylaşarak meslektaşlarını günlük işlerinde DEI uygulamalarına teşvik ettiği DEI APAC Haftası ile DEI’yi dahili olarak ilerletti.

Çeşitli çalışan grupları da yuvarlak masa tartışmaları ve kitap paylaşım oturumlarında bu konuda görüş alışverişinde bulundu.

Covestro Çin İnsan Kaynakları Başkanı Lesley Lin “Covestro, çalışanlarımızın iş deneyimine ve toplam refahına değer veriyor. Sağlıklı ve mutlu çalışanlar olmadan bir şirketin başarısının sağlanamayacağına inanıyoruz.

Covestro, insanların gelişimini güçlendirmek ve kurumsal başarıya katkıda bulunmak için insan stratejisini uygulamaya devam edecek” dedi.

 

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
776TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol

Öne çıkan haberler