Perşembe, Mayıs 19, 2022

Covestro, Sürdürülebilir Büyümeye Yatırımını Artırıyor

Covestro, Sürdürülebilir Büyümeye Yatırımını Artırıyor

Covestro, sürdürülebilir büyüme ile gelecek temellerini atıyor. Grup, yeni “Sürdürülebilir Gelecek” stratejisinin bir parçası olarak döngüsel ekonomiye ve yapısal olarak artan sürdürülebilir çözümler talebine odaklanmaya devam ediyor. Çin, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gibi sera gazlarını azaltmaya yönelik siyasi girişimler, özellikle enerji verimli inşaat ve elektromobilite alanlarına olan talebi arttırıyor.

covestro

Bu bağlamda Covestro, sert köpük öncüsü MDI ve esnek köpük öncüsü TDI için küresel talep büyümesinin 2025’e kadar yılda yüzde 6’ya ulaşmasını bekliyor. Özellikle MDI için olan talep, endüstri çapında kapasitelerin zaten yüksek olan kullanımını karşılıyor.  Bu yıl yapılan Yatırımcı Konferansında Covestro, 2020’nin başında geçici olarak askıya alınan dünya çapında bir MDI tesisinin inşası için yatırım projesine yeniden başlayacağını duyurdu.

Covestro, Almanya’daki Brunsbuettel tesisinde halihazırda kullanılan enerji tasarruflu AdiP teknolojisini kullanmayı planlıyor.  Bu teknoloji, bir MDI tesisinde bir ton ürün başına buharı yüzde 40’a ve elektriği yüzde 25’e kadar ve CO2 emisyonlarını yüzde 35’e kadar azaltabiliyor. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde veya Çin’de dünya çapında yeni MDI tesisini inşa etmek için araştırmalarda bulunuyor. Mevcut proje aşamasından sonra nihai bir kararın alınması bekleniyor. Tesisin, 2026 yılında işletmeye alınması planlanıyor.

sürdürülebilir büyüme yatırımı

Covestro CEO’su Dr. Markus Steilemann, “Dünya çapında sürdürülebilir çözümler için artan bir talep var ve bu bize önemli ek pazar potansiyeli sunuyor. Yüksek teknolojili plastiklerimiz halihazırda birçok endüstride sürdürülebilir yenilikleri mümkün kılıyor.” ifadelerini kullandı. Steileman; “Tamamen döngüsel olma yolunda, sermaye harcamalarımızı seçici bir şekilde artırıyor ve müşterilerimizin özel çözümlerle daha sürdürülebilir olmasını sağlıyoruz.” şeklinde sözlerine devam etti.

Kaynak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler