Perşembe, Mayıs 19, 2022

Dekoratif Kaplamalarda Sürdürülebilirlik

Dekoratif Kaplamalarda Sürdürülebilirlik

Dekoratif endüstri için kaplama reçinesi çözümlerinde önde gelen bir firma olan Covestro, dekoratif boyalar ve kaplamalar pazarı için daha sürdürülebilir, daha güvenli çözümler sağlama stratejisinin bir parçası olarak ek bir yaklaşımın piyasaya sürüldüğünü duyuruyor. Covestro‘nun biyo-bazlı reçine inovasyonunda lider konumunu güçlendiren bu yeni yaklaşımın bir parçası olarak kuruluş, müşterilerinin ve pazarların taleplerini karşılamak için Decovery® reçine ailesini ve katma değerli hizmetlerini büyütecek.

Küresel dekoratif kaplama endüstrisinde, düzenleyici kurumlar, profesyonel boyacılar ve tüketicilerden, sağlığı ve güvenliği korurken işlevsellik ve verimlilik sağlayan sürdürülebilir ürünler için benzeri görülmemiş bir talep var. Aslında, yakın tarihli bir Paint Monitor raporuna göre, çevre dostu boyalar artık EMEA bölgesindeki boyacılar arasında arzu edilen bir numaralı yenilik. Ve dekoratif endüstrinin hızla değişmesiyle, boya üreticilerinin bu talepleri karşılayarak kendilerini farklılaştırmaları giderek daha önemli hale geliyor.

Covestro, dekoratif kaplamalarda sürdürülebilirliği turbo şarj etmek için bitkilerle yapılan reçine portföyünü genişletiyor.
(Fotoğraf: Covestro AG: COVPR002)

Covestro’nun “Dekoratif Reçine Evi” stratejisi, bu gereksinimleri üç temel sütun aracılığıyla ele almayı amaçlar: tescilli pazar bilgileri, gelişmiş reçine teknolojisi araç kutusu ve biyo-tabanlı inovasyondaki öncü konumu. Kuruluşun ‘Daha sürdürülebilir boyalar oluşturmak için doğal bir yuva’ olarak bilinen en son girişimi, özellikle bu son sütuna ve %52’ye kadar biyo bazlı içeriğe sahip, C14 standartlarına göre doğrulanmış bitki bazlı Decovery® reçineleri ailesine odaklanmaktadır.

Özellikle dekoratif pazarın biyo-bazlı çözümlerin benimsenmesini daha da artırmak için Covestro, dekoratif kaplama pazarı için yeni sürdürülebilir ufuklar açacak olan Decovery® reçine ailesini genişletiyor. Teknik danışmanlık, sürdürülebilirlik diyalog atölyeleri ve pazarlama desteği gibi ek hizmetlerle birlikte bu çözümler, Covestro müşterilerinin performanstan ödün vermeden gezegeni koruyan daha geniş bir kaplama yelpazesi sunmasını sağlayacaktır.

Architectural Pazarlama Müdürü Gerjan van Laar: “‘Daha sürdürülebilir boyalar yaratmak için doğal bir ev’i tanıtmaktan ve en son Decovery® yeniliklerimizi lanse etmekten heyecan duyuyorum! Dekoratif kaplama pazarının ihtiyaçlarını karşılayan daha sürdürülebilir, daha güvenli, yüksek performanslı biyo-tabanlı çözüm yelpazemizi genişleterek, sektörümüz üzerinde olumlu bir etki yaratırken müşterilerimizin kendilerini farklılaştırmalarına yardımcı oluyoruz. Boya üreticileri için biyo-bazlı dekoratif kaplamalara geçiş her zamankinden daha fazla elinizin altında!”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler