Cumartesi, Eylül 25, 2021

DEVA Sponsorluğu ile Bir Dünya Rekoruna Daha İmza Atıldı

DEVA Sponsorluğu ile Bir Dünya Rekoruna Daha İmza Atıldı

DEVA ’nın 5 yıldır destek sponsorluğunu üstlendiğini Dünya Dalış rekortmeni Şahika Ercümen, 28 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı’na ithafen Mersin’deki Gilindire Mağarası’nda yaptığı dalışta paletsiz kategoride 90 metre sınırını aşarak kadınlar dünya rekorunu kırmış oldu.

Buzul döneminden kalıntılarla çevrili suda, paletsiz şekilde tek nefeste 100 metre sınırını aşan milli sporcu böylece 90 metre sınırındaki dünya rekorunun yeni sahibi oldu. Ercümen, Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na girmeye hak kazandı.

Çocukluğunda geçirdiği astım hastalığını engel olarak görmek yerine onunla başa çıkma azmini gösteren Şahika Ercümen, kırdığı rekorlarla kendisi gibi astımla mücadele edenlere de ilham olmaya devam ediyor.

“Benim için hayat ilk nefes aldığımda değil, ilk nefesimi tuttuğumda başladı” diyen Şahika Ercümen sözlerine şöyle devam etti: “Gerçekten de astım öyle kötü bir rahatsızlık ki; geçmişte sporu bir kenara bırakın, beni evden dışarıya çıkamayacak duruma getirebiliyordu.

12 yaşında Çanakkale’deki bir yelken kulübüne yaptığımız okul gezisinde sualtı kulübü sporuna merak saldım. Sonra çok istediğim bu spora yöneldim. Suyla ilişkim astımla mücadelemde en büyük destekçim oldu. Bunun sonucunda da şu anda nefesimi altı dakika tutabiliyorum.

Belki de astım hastası olmasaydım, bugün ondan fazla Dünya Rekorunu kırmış bir sporcu olamayabilirdim. Tüm zorluklara rağmen, gerçekten istediğinizde, sonuna kadar inandığınızda ve bunun için tüm gücünüz, kalbiniz ile çalıştığınızda önünüzde hiçbir zorluk duramaz.” dedi.

DEVA Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Philipp Haas: “DEVA olarak, bir yandan sağlıklı yaşama herkesin erişebilmesi amacıyla küresel ölçekte yenilikçi ve farklı ürünleri sunmak için çalışırken, diğer yandan sosyal sorumluluk bilinciyle bu tarz projelere imza atmaktan mutluluk duyuyoruz.

Şahika Ercümen’e başarılarının devamını diliyor; başarı hikayesinin gençlere ilham vermesini umuyoruz.” dedi.