Salı, Nisan 23, 2024

Devan, Purissimo® NTL’yi Piyasaya Sürecek

Devan, Tam Biyobazlı Alerjen Kontrol Teknolojisini Piyasaya Sürüyor

Söz konusu teknoloji, probiyotik kapsüllemeye dayalıdır ve alerjik insanların yaşamlarını daha iyi hale getirmeyi amaçlar. İmalat prosesinin son aşamasında tekstil ürünlerine aplike edilebilir.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, dünya çapında alerjik hastalıkların yayılması sanayileşmiş dünyada 50 yılı aşkın bir süredir artmaktadır. Alerjilerin yaşam kalitesi üzerinde etkisi vardır ve birtakım tıbbi hastalıklarla ilişkili olabilir.

Devan, evde bulunan tekstil ürünlerindeki evcil hayvan kepeği, polen ve ev tozu akarı alerjenlerini temizleyen, doğal bir alerjen kontrol teknolojisi olan Purissimo® NTL’yi piyasaya sürüyor.

fon

Bu teknoloji; yoğurt, peynir ve diğer probiyotik gıdalardakine benzer doğal mikroorganizmalar olan kapsüllenmiş probiyotiklere dayanmaktadır. Devan, probiyotikler konusunda uzun yıllara dayanan bir deneyime sahiptir.

Purissimo® NTL, Devan’ın yeni bir mikrokapsül kabuğuna dahil edilmiş, hali hazırda yerleşik olan probiyotiklerine dayanmaktadır. Kabuk, %97’ye kadar biyobazlı ve kolayca biyolojik olarak parçalanabilen (OECD 301B) mikrokapsüllerin oluşumunu sağlayan, doğal çapraz bağlı biyobazlı bir polimere dayalıdır.

İlk olarak, uyuyan probiyotik bakteriler (sporlar) kapsüllenir. Mikrokapsül ürünü daha sonra tekstil ürünlerine entegre edilir. Sürtünme, kapsüllerin açılmasını sağlar ve sporları serbest bırakır. Sporlar nemi emer, kendi kendine aktif hale gelir ve çoğalmaya başlar.

Son olarak probiyotik bakteriler, alerjik reaksiyonlara ve astıma neden olan alerjenleri elimine etmeye başlar.

Purissimo® NTL; şilteler, yastıklar, yatak örtüleri, battaniyeler gibi çok çeşitli tekstil ürünlerinde ve döşemeli mobilyalarda, halılarda, perdelerde ve toplu taşıma araçlarının yanı sıra yatak takımları gibi evcil hayvan ürünlerinde kullanılabilir.

Oeko-tex® stamdartlarıyla uyumludur, uzun süreli etkiye sahiptir ve 30 yıkamaya kadar dayanıklılığını korur.

 

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler