Perşembe, Mayıs 19, 2022

DIC Corporation, BCE Küresel Pigment İşletmesini Satın Aldı

DIC Corporation, BASF’nin BASF Colors & Effects (BCE) olarak bilinen küresel pigment işletmesini satın alma sürecini tamamladı.

Bu satın alma, müşterilere küresel olarak hizmet vermek için iki şirketin tamamlayıcı teknoloji, ürünler, üretim varlıkları, tedarik zinciri ve müşteri hizmetleri portföyünü bir araya getiriyor.

DIC Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Kaoru Ino, “BCE’yi satın almamızı tamamlamaktan ve dünyanın önde gelen pigment tedarikçilerinden biri olarak ürün yelpazemizi genişletmekten heyecan duyuyoruz.

DIC Corporation

BASF’nin pigment portföyü, 2025 yılına kadar satışlarımızı 1 trilyon yen’e (yaklaşık 8 milyar Euro) çıkarma hedefiyle DIC için net bir büyüme yolu sağlayan, ana hatlarıyla belirttiğimiz hedeflere hızlı bir şekilde ulaşmada önemli bir stratejik katkıdır.” dedi.

Bu satın alma, müşterilere daha da geniş bir yelpazede çok yönlü çözümler sunan birinci sınıf bir pigment tedarikçisi yaratarak Sun Chemical’ın küresel bir pigment üreticisi olarak portföyünü genişletecek.

DIC Corporation’ın bir yan kuruluşu olan Sun Chemical’ın DIC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Myron Petruch, “BASF çalışanlarının değerli ve güvenilir uzmanlığını ve pigmentler işindeki katılımını memnuniyetle karşılıyoruz. Bu anlaşma, Avrupa’daki pigment ayak izimizi
güçlendirirken, küresel pazarda daha etkin bir şekilde rekabet etmemizi sağlıyor.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler