Pazartesi, Ocak 30, 2023

Didem Öztanık ile Röportaj Gerçekleştirdik

İTT Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Sayın Didem Öztanık, gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde lojistik sektöründe sundukları ürünler ve satış faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Öztanık, İTT’nin son dönemde geliştirdiği hizmetler ve sürdürülebilirlik yaklaşımları gibi farklı alanlardaki değerli görüşlerini okurlarımızla paylaştı.

İTT Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Sayın Didem Öztanık

Okurlarımıza kısaca kendinizden ve profesyonel özgeçmişinizden bahsedebilir misiniz?

Kurucumuz Tekin Öztanık’ın kızıyım ve bir aile firması olan İTT’de yaklaşık 11 yıldır çalışmaktayım. Üniversite eğitimimi Türkiye’de tamamladıktan sonra İngiltere’de uluslararası işletme bölümünde master yaptım. Türkiye’ye dönmeden önce Tunus’ta bir senelik bir iş deneyimim oldu.

Sonrasında Türkiye’ye dönüp aile mesleğimiz olan lojistik sektöründe çalışmaya başladım. Şirketin müşteri hizmetleri, satın alma, satış departmanları gibi birçok farklı departmanlarında görevler aldım. Şu an İTT Lojistik’te Genel Müdür Yardımcısı olarak görevime devam etmekteyim.

İTT’nin kuruluş süreci ve faaliyet alanları hakkında bilgi verebilir misiniz?

İTT, 20 senelik bir firmadır. Ancak 2014 yılında bir yenilenme oldu ve şirketimiz çok ortaklıktan tek ortaklığa geçti. İTT, bünyesinde tank yıkama tesisi, İTT gümrüklü alanı, İTT
gümrüksüz depolama alanlarını barındırmaktadır.

Tank tamirimiz, buhar ısıtma, su ısıtma, elektrikli ısıtma sistemlerimiz, kap değişikliği işlemlerimiz mevcuttur. Çeşitli ithalat ve ihracatlar gerçekleştirmekteyiz. 2023’ün ikinci çeyreğinde ise liman hizmetleri servisimiz başlayacak.

İTT’nin sunduğu ürün ve hizmetler hakkında bilgi verir misiniz? Hedef sektörleriniz arasında neler yer almaktadır?

Biz tehlikeli likit kimya ihtiyacı olan; taşıması, kap değişikliği olan her sektöre hitap ediyoruz. Bu tarz bir malzemeye ihtiyaç duyan, üreten, tüketen her müşteri bir şekilde
İTT’nin kapısını çalıyor. Hedef kitlemize bu tür ürünleri üreten ve tüketen herkes dahildir.

İTT’nin yurt içi ve yurt dışı faaliyetleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Yurt içinde dolum, depolama, tank tamiri, tank yıkama, kap değişikliği ve ısıtma işlemleri ile tank kiralama operasyonlarımız söz konusudur. Yurt dışı için ise ihracat ve ithalat operasyonlarımız yer almaktadır.

İTT’nin çevre politikası ve sürdürülebilirlik yaklaşımı hakkında bilgi verir misiniz?

Biz çevre konusunda oldukça hassas bir firmayız. Özellikle Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Heyeti’nden bu konularda destek aldık, bizi denetlemeleri için kendilerini bizzat davet ettik. Gerek bu heyetin gerek ise diğer denetçilerin çevre konusundaki testlerini başarılı şekilde geçtik. Önceliğimiz her zaman çevre güvenliği.

Evet birçok malzeme tesisimizden ve operasyon süreçlerimizden geçmekte, ancak çevre bilincini yitirmeden, çevreye zarar vermeden organizasyon yapılabileceğini biliyor ve bu misyonumuz ile devam ediyoruz.

İTT Lojistik

İTT olarak özellikle son zamanlarda geliştirdiğiniz yeni hizmetleriniz var mı?

2023’ün ikinci çeyreğinde başlatacağımız liman hizmetleri servisinin dışında şu an izosiyanat kap değişikliklerine fazlasıyla yoğunlaşmış durumdayız. Bu alanda ihracatımız,
ithalatlarımız söz konusudur. Değişim ve yatırım bitmez.

Halen gerçekleştirmek istediğimiz çok farklı projelerimiz var. Amacımız ve hedefimiz lojistik kavramını gerçekten yaşatmak, her ürün taşıyanın nakliyeci olamayacağını, her ürünü dört duvar arasında stoklayanın da depolama ve lojistik servisi vermiş olmayacağını ve lojistiğin çok geniş, ciddi emek ve yatırım isteyen bir sektör olduğunu unutmadan birçok farklı proje ve birçok farklı markamız ile sektöre
hizmet vermeye devam edeceğiz.

Eklemek istedikleriniz?

Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki bizim sektörümüz çok büyük görünse de aslında oldukça küçük bir sektördür. Daha önce de bahsettiğim üzere, lojistik/nakliye çok kapsamlı terimlerdir.

Günümüzde maalesef birçok firma, bu iki terimi ayırmadan ve hak edilen özeni göstermeden sektörde bu işi yapmaktadır. Rekabet güzel bir şey, kurumları/ firmaları geliştirmeye yardımcı olur ve sektöre vizyon katar. Ancak rekabet fiyat ile olmaz, kalite ile, servis sağlayıcılarınız ile olur.

İTT Lojistik için sektöre yön verdiğini birçok yerden duydum, güzel bir duyum ancak şunu belirtmek isterim ki İTT 2023 yılında sektöre yön vermeyecek, taşları yeniden dizip oyunu kuracak. Bu da sadece çok çalışmaktan, doğru yatırım yapmaktan ve yaptığın işi en
iyi şekilde yapmaktan, sürekli öğrenmekten geçiyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
776TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol

Öne çıkan haberler