Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Dijital Strateji Geliştirmede Yapay Zeka Yardımı

Johnson Matthey, Dijital Strateji Geliştirmek için Kebotix’in Yapay Zeka Yeteneklerinden Yararlanıyor

Sürdürülebilir teknolojilerde önde gelen bir firma olan Johnson Matthey (JM) ve yeni kimyasallar ve malzemeler için ABD merkezli bir teknoloji platformu şirketi olan Kebotix, katalitik konvertörler için yeni nesil kaplamaların geliştirilmesini araştırmak için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

dijital strateji

Proje, JM’nin dijital stratejisini destekleyecek ve Londra merkezli şirketin dijital Ar-Ge’de ön plana çıkmasına yardımcı olacak. Kebotix’in geleceğin yapay zeka yetenekleri, JM’nin kimya endüstrisindeki dijital dönüşümünü geliştirme potansiyeline sahiptir.

İşbirliği, katalitik konvertör kaplama formülasyonlarının optimizasyonuna yol açan deneylerin verimliliğini artırmak için yenilikçi yöntemler keşfetmeye çalışacak. Deney sayısının azaltılmasının daha hızlı iyileştirmelere yol açması bekleniyor.

Bilim adamları, tahminleri sanal bir katalizör tasarım laboratuvarı olarak kullanabilir ve optimal olmayan tasarımlara gereksiz deneysel kaynakları harcamaktan kaçınmak için tasarım seçimlerini doğrulayabilir.

Proje, Kebotix’in ChemOS™ Pro teknolojisini kullanacak ve şirketin tescilli aktif öğrenme optimizasyon algoritmaları aracılığıyla makine öğrenimi modelleri geliştirecek. Yeni ortaklık, JM’nin endüstri ve araçlardan kaynaklanan emisyonları azaltan bilim odaklı çözümler sunma taahhüdü üzerine inşa edilecek.

JM’nin teknolojileri, son yarım yüzyılda her dakika 40 tondan fazla kirleticinin havaya girmesini engelledi. JM Teknoloji Direktörü Chris Bennett “Kebotix ile güçlerimizi birleştirmek, JM’nin maliyet açısından rekabetçi yeni nesil katalizör çözümleri geliştiren daha temiz ve daha sağlıklı bir dünya yaratma konusundaki uzun süredir devam eden taahhüdünü güçlendiriyor” dedi.

“Sera gazlarını ve çevreye zarar veren diğer kirleticileri azaltarak katalitik tasarımı ilerletme fırsatının, Kebotix’in AI, ChemOS Pro ve tüm yenilikçi portföyünden yararlanmak için başka fırsatlara yol açmasını umuyoruz.”  Merkezi Cambridge, Massachusetts’de bulunan Kebotix, emisyonları kaynağında kontrol etmenin hava kalitesini iyileştirmenin önemli bir parçası olduğu ilkesine de katılıyor.

Kebotix Baş Ticari Yetkilisi Christoph Kreisbeck, “Araçlarımız Johnson Matthey’in kurumsal verilerinden öğrenecek ve öğrenilen dersleri daha iyi performans gösteren katalizörleri tahmin etmek için kullanacak” dedi.

“Kebotix’in yapay zekası, JM bilim adamlarının daha yüksek performanslı ürünler geliştirmesini sağlayacak daha iyi tasarımlar için yeni fikirler sağlayarak JM’nin mevcut yaklaşımını güçlendirecek.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol