Doğan Ticaret 25. Yaşını Kutluyor

03 Mayıs 2021

Doğan Ticaret Mümessillik ve İthalat Ltd. Şti. bu sene sektörde 25. yaşını kutluyor. Doğan Ticaret, 1996 yılında çeşitli sektörlere kimyasal hammadde temin etmek amacı ile kuruldu. 2003 yılında yeniden yapılanma süreci ile konusunda dünyanın önde gelen firmaları ile mümessillik anlaşmaları imzaladı. 2020 sonbaharında halen faaliyette bulunduğu Esenyurt /İstanbul adresindeki 1.800 m2 alana kurulu depo ve ofisine taşındı.

Doğan Ticaret, İspanya, Çin, Hindistan, Endonezya’dan mümessil olduğu firmalardan titandioksit, organik ve inorganik pigmentler, solvent boyar maddeler, sedef pigmentler, floresan pigmentler, chips pigment dispersiyonları, vinil reçineler, yağ asitleri (stearik asit) ithal etmektedir. Bu ürünleri ile   boya, mürekkep, yapı kimyasalları, plastik, tekstil, mum, kozmetik vb. birçok sanayi dalına hizmet vermektedir.

25.kuruluş yılı nedeni ile bu sene kısıtlı pandemi koşulları altında bile firma tanıtım faaliyetlerine hız vererek, tedarik ettiği malzemelerin ithalatına kısıtlamaya gitmeden devam etmektedir. 2021 yılı içinde ChemSupplier Sanal Fuarı ve Turkcoat Fuarı’nda katılımcı olarak yer alacaktır.