Cumartesi, Ekim 23, 2021

DSM Engineering Materials, Karbon Ayak İzini Azaltmayı Hedefliyor

DSM Engineering Materials, karbon ayak izi ve sera gazı emisyonu azaltma yolculuğunu hızlandırarak müşterilerinin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarını daha fazla sağladığını duyurdu. DSM Engineering Materials özellikle şunları taahhüt ediyor:

DSM Engineering
DSM Engineering Materials, karbon ayak izini ve sera gazı emisyonu azaltma programını hızlandırıyor. (Fotoğraf: DSM Mühendislik Malzemeleri: DSMPR529)

  • Toplam sera gazı emisyonlarını (Kapsam 1, 2, 3 yukarı akış dahil) ve ürünlerinin karbon ayak izini 2016 yılına göre 2030 yılına kadar %50 oranında azaltmak,
  • 2025 yılına kadar tüm üretim tesislerinde %100 yenilenebilir elektrik kullanmak (2020’de %70 idi),
  • 2050 yılına kadar tüm değer zincirlerinde Net Sıfıra giden yolda, 2040 yılına kadar Net Sıfır Kapsam 1 ve 2 sera gazı emisyonlarına ulaşmak.

 

DSM Engineering Materials, müşterilerin sürdürülebilirliğin zorluklarını ve fırsatlarını yönetmelerine ve portföylerini geleceğe hazır hale getirerek pazar alaka düzeylerini artırmalarına olanak tanıyan bilime dayalı ve ölçeklenebilir çözümler geliştirme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir.

Sürdürülebilirlik hedeflerinin çıtasını yükseltmek için stratejik tedarikçileriyle birlikte çalışan DSM Engineering Materials, yaklaşımını, genellikle sera gazı emisyonlarını yalnızca Kapsam 1 ve 2 ile sınırlayan sektördeki benzerlerinden daha da farklılaştırıyor.

Bugünün duyuruları, DSM Engineering Material’ın daha geniş sürdürülebilirlik yol haritasıyla uyumlu ve onu güçlendiriyor. Haziran ayında DSM, Akulon® PA6’nın karbon ayak izini başarıyla yarıya indirdiğini ve ayrıca Stanyl® PA46 ve Arnitel® TPC için sera gazı azaltma yol haritaları geliştirdiğini duyurdu.

%100 yenilenebilir elektriğe doğru giden yolda, Avrupa ve Çin’deki DSM Engineering Materials fabrikaları zaten tamamen yenilenebilir elektrikle çalışıyor.

Ayrıca DSM Engineering Materials, 2030 yılına kadar tüm portföyü için biyolojik ve/veya geri dönüştürülmüş bazlı alternatifler geliştirmeyi ve kullanıma sunmayı taahhüt etmiştir; tüm ana ürün grupları için belirli kaliteler zaten mevcuttur.

Genel olarak biyolojik ve geri dönüşüme dayalı alternatiflere geçiş dahil olmak üzere tüm bu girişimler, DSM Engineering Materials’ın 2050 yılına kadar tüm değer zincirlerinde Net Sıfır yolculuğunda 2040 yılına kadar Net Sıfır sera gazı emisyonlarına (doğrudan üretim ve yenilenebilir elektrik yoluyla) ulaşmasına yardımcı olacaktır.

Müşterileri için tam değer zinciri şeffaflığı sağlamak için, tedarikçi girdisine dayalı ve bölgesel olarak doğrulanmış tüm ana derecelerin karbon ayak izi verileri, DSM Engineering Materials’ın aşağı akış değer zincirindeki tüm ilgili müşteriler tarafından kullanılabilir.

DSM Engineering Materials Sürdürülebilirlik Direktörü Bert Havenith: “Üst ve alt ortaklarımızla omuz omuza çalışarak sektörümüz için yeni sürdürülebilir ufuklar açıyoruz.

Şeffaflığa olan güçlü bağlılığımız ve tüm ana derecelerimiz için ayrıntılı etki azaltma yol haritaları geliştirerek, müşterilerimiz artık – her zamankinden daha fazla – ileriye bakabiliyor ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için fırsatları yakalıyor.”

DSM Materials COO’su Roeland Polet: “DSM Engineering Materials, bir kez daha sektörümüzü, yüksek performanslı malzemelerimizin dünya çapında milyonlarca insan için mümkün olan en düşük çevresel etkiyle yüksek yaşam kalitesi sağladığı daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru yönlendiriyor.

Tedarikçilerimiz, ortaklarımız ve müşterilerimizle birlikte daha fazla insan için düşük karbonlu bir ekonomi ve daha iyi bir dünya şekillendirmeye devam edeceğiz.”

Daha fazla bilgi DSM Engineering Materials web sitesinin sürdürülebilirlik bölümünde bulunabilir.

Kaynak 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR