DSM’den Çok Nemli Alanlar için Duvar Boyalarında Reçine Çözümü

26 Mart 2021

Beslenme, Sağlık ve Sürdürülebilir Yaşam alanında küresel bir bilim şirketi olan Royal DSM, çok nemli alanlarda duvar boyalarının performansını artırmak için EMEA pazarına NeoCryl® HP-4000 adlı yeni bir reçineyi sunduğunu duyurdu. NeoCryl® HP-4000, mükemmel su buharı geçirgenliği ve mükemmel su direnci özelliklerinin yanı sıra düşük uçucu organik bileşik (VOC) içeriği sayesinde estetik ve fonksiyonel performans, işlenebilirlik ve sürdürülebilirlik için çıtayı yükseltiyor.

Dünya çapında yükselen yaşam standartları ile tüketiciler, her zamankinden daha yüksek performansa sahip dekoratif kaplamalar arıyor. Özellikle, tüketici davranışının da vurguladığı gibi, nemle ilgili sorunları çözmek için artan bir talep var. Bununla birlikte, halihazırda mevcut olan ticari çözümler çoğu zaman zayıf işlevsel performans ve neme ve lekelere karşı düşük direnç sağlar. Bu sorunları çözmek için DSM, NeoCryl® HP-4000’i geliştirmek için dekoratif EMEA pazarı için yenilikçi reçine teknolojisindeki uzun yıllara dayanan deneyimini kullandı.

DSM, çok nemli alanlar için duvar boyalarında bir adım değişikliği sağlamak için yüksek performanslı reçine sunuyor. (Fotoğraf: DSM Kaplama Reçineleri: DSMREPR020)

 

Bu hepsi bir arada çözüm, çok nemli alanlarda nemle ilgili sorunları önlemeye yardımcı olarak daha sağlıklı yaşam ortamları sağlar ve mükemmel kuruma süreleri ve iyi engelleme sağlayarak uygulayıcılar ve dönüştürücüler için hayatı kolaylaştırır. Aynı zamanda, mükemmel temizlenebilirlik ve direnç özellikleri, çok çeşitli yüzeyler ve uygulama alanlarında güzel, uzun ömürlü boya sonlandırmalarını kolaylaştırır. Ayrıca, düşük uçucu organik bileşik içeriği ve tüm önemli düzenleme ve etiketleme gerekliliklerine uygunluk ile NeoCryl® HP-4000, duvar boyası güvenliğini ve sürdürülebilirliğini yeni seviyelere taşıyor.

EMEA, DSM Reçineler ve Fonksiyonel Malzemeler Segment Pazarlama Müdürü Gerjan van Laar: “Yeni NeoCryl® HP-4000, geleneksel alternatiflerden daha iyi performans gösteren sürdürülebilir çözümler yaratmak için bilim ve yeniliği kullanma taahhüdümüzün altını çiziyor. Dekoratif segment portföyümüzdeki önemli bir reçine olan NeoCryl® HP-4000, çok nemli alanlar için yüksek fonksiyonel, estetik ve sürdürülebilir performans sunan duvar boyalarının sağlanmasına yardımcı olacaktır. Dekoratif kaplama endüstrisindeki ortaklarımızla birlikte, sürdürülebilir yaşam standartlarını yeni seviyelere taşımaya hazırız!”