Salı, Temmuz 16, 2024

Dünya Temizlik Günü’nde 250 Kilo Çöp Toplandı

Dünya Temizlik Günü’nde 250 Kilo Çöp Toplandı

170 yıla yakın tecrübesi, dünya üzerinde 5 kıtaya yayılmış üretim tesisleri ve kaliteli ürünleriyle maya endüstrisinde global referans olan Lesaffre, çevre için kolları sıvadı. Geleceği şekillendirmek ve güzelleştirmek için birlik olmanın gerekliliğine inanarak bir araya gelen Let’s do it Turkey ile iş birliği yapan Lesaffre, Dünya Temizlik Günü kampanyasına destek olmak adına 250 kilo çöp topladı.

Türk fırıncılık sektörünün ana oyuncularından Lesaffre Türkiye, her yıl Eylül ayının 3. Cumartesi günü kutlanan Dünya Temizlik Günü’nde, ülkemizde 81 ilde 272 temizlik noktasında faaliyet gösteren Let’s do it Turkey ile iş birliği yaparak temizlik hareketine katıldı.

DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ

250 kilo çöp toplandı

17 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde gerçekleşen Temizlik Hareketi’ne, ana sponsor Lesaffre’nin tüm dünyadaki çalışanları, aynı gün kendi ülkelerinde katıldı. Organizasyon kapsamında, 4 lokasyonda 250 kilo çöp toplandı.

 

170 yıla yakın tecrübesi, dünya üzerinde 5 kıtaya yayılmış üretim tesisleri ve kaliteli ürünleriyle maya endüstrisinde global referans olan Lesaffre, Türkiye’de 30. yılını kutlamaktadır.

Türk fırıncılık sektörünün ana oyuncularından biri olan Lesaffre Türkiye; Özmaya, Lesafmaya, Pulso, İnventis, Livendo, Safmill, Hasmaya, Canmaya ve Topmix markalarıyla fırıncılık sektörü için profesyonel maya çeşitleri, ekmek geliştiriciler, ekmek miksleri, mayalı hazır karışımlar ve diğer fırıncılık maddeleri, Yuva markasıyla ise ev kullanımına yönelik ürünler üretiyor.

Adana, Amasya ve Lüleburgaz’da üretim tesisleri bulunan Lesaffre Türkiye, ürünlerini Türkiye’nin yanı sıra 80’den fazla ülkeye ihraç ediyor. Sahip olduğu ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetimi Sistemi sertifikaları ile kalite ve müşteri memnuniyetine verdiği önemi belgeleyen Lesaffre Türkiye, çalışanlarının gelişimi ve AR-GE faaliyetlerinin yanında, çevreye ve topluma karşı sosyal sorumluluklarını yerine getirmek için de ciddi yatırımlar gerçekleştiriyor.

Lesaffre Türkiye, fırıncılık sektörünün dünyadaki ilk teknik destek merkezi olan Baking Center ile fırıncılık mesleğine katkıda bulunurken, yaratıcılığı desteklemek adına hazırladığı eğitimler ile de sektörün gelişimine katkı sağlıyor.

Lesaffre, bugün tüm dünyada “Ekmekçilik sektörünün referans oyuncusu olarak müşterilerine katma değerli ve yenilikçi çözümler sunmak” vizyonu ve “Gezegenimizi daha iyi beslemek ve korumak için birlikte çalışmak” misyonuyla hareket ediyor. Dünyadaki her üç ekmekten bir tanesi Lesaffre mayasıyla üretiliyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler