Perşembe, Mayıs 19, 2022

DuPont’a 4 Edison Ödülü

DuPont, yenilikçi, çığır açan teknolojilerinden dördünün prestijli 2022 Edison Ödülü kazandığını duyurdu. Yüzlerce aday arasından seçilen DuPont, çeşitli kategorilerde üç Altın ve bir Gümüş ödül aldı. Adını Thomas Alva Edison’dan alan Edison Ödülleri, 1987’den beri dünyanın en yenilikçi yeni ürün, hizmet ve iş liderlerini ödüller vererek onurlandırıyor.

DuPont Teknoloji ve Sürdürülebilirlik Başkanı Alexa Dembek, “Dört çığır açan yeniliğin prestijli Edison ödülleriyle tanınmasından onur duyuyoruz” dedi. “İş ve bilim camiasındaki meslektaşlar tarafından seçilen bu takdir, DuPont’taki sürdürülebilir inovasyon ruhunun bir örneğidir ve bize, son teknolojileri pazara sunmak için müşteri işbirliği yoluyla elde edebileceğimiz etkiyi hatırlatmaktadır.”

 

Altın Ödül – FilmTec™ Dry Seawater Reverse Osmosis (SWRO) membranları Eko-İnovasyon kategorisinde Altın Ödül kazandı. Deniz Suyu Ters Ozmoz membranları geleneksel olarak kuru durumda stabiliteden yoksundur ve performansı garanti etmek için hem ıslak test hem de bunu sürdürmek için kimyasal bir depolama çözümü gerektirmiştir.

Yenilik, azaltılmış su kullanımı, nakliye ağırlığı ve kimyasal bertarafından kaynaklanan daha düşük çevresel ayak izine sahip kuru-stabil bir membran teknolojisidir. FilmTec™, çalışma ömrü boyunca yüksek performans sunar ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve diğer içme suyu standartlarını karşılamaya yardımcı olmak için yüksek NaCl ve bor reddi sağlar.

 

Altın Ödül – BETATECH™ termal arayüz malzemeleri Termodinamik kategorisinde Altın Ödüle ile onurlandırıldı. BETATECH™ termal arayüz malzemesi (TIM – thermal interface material), EV pillerinde ısıyı kontrol etmeye yardımcı olan yeni bir çözümdür. EV pillerinde yüksek performans elde etmenin anahtarı verimli termal yönetimdir.

Optimize edilmiş termal yönetim, EV’ler için ücretler arasında daha geniş bir aralık elde etmekle yakından bağlantılıdır ve ayrıca genel güvenliğin ve NVH performansının iyileştirilmesine yardımcı olabilir. Halihazırda birçok global OEM tarafından belirtilen BETATECH™ TIM, hem şarj hem de çalışma sırasında optimum akü sıcaklıklarının korunmasına yardımcı olarak araç menzilini genişletiyor ve termal kaçak olasılığını azaltarak araç güvenliğini artırıyor.

 

Altın Ödül – Delrin® Yenilenebilir Nitelikli asetal homopolimer, Polimerler ve Emülsiyon kategorisinde Altın Ödül kazandı. Delrin® Renewable Attributed, sürdürülebilir tasarım, dönüştürmede yüksek kaynak verimliliği ve daha düşük toplam karbon ayak izi sağlar. Birinci sınıf çevresel etki profiline sahip ilk ticari asetal homopolimerdir.

Delrin® Yenilenebilir Nitelikli ürünler, fosil bazlı Delrin® ile karşılaştırıldığında Küresel Isınma Potansiyelinde (GWP) yüzde 75’e varan azalma göstermektedir. Yenilikçi malzeme üç yenilenebilir kaynaktan oluşuyor: Üretim süreci için bir ısıtma kaynağı olarak buhara dönüştürülen kentsel atık; üretim tesisini çalıştırmak için yenilenebilir elektrik için rüzgar enerjisi; ve Delrin® Yenilenebilir Nitelikli baz polimer için biyo-metanole dönüştürülen ikincil atıktan biyo-besleme stoku.

 

Gümüş Ödül – Yeni, Düşük GWP’li Froth-Pak™ Sprey Köpük, Yapı Malzemeleri kategorisinde Gümüş Ödül’ün sahibi oldu. Froth-Pak™ Sprey Köpük, geçmiş formülasyonlarda kullanılan şişirme maddelerine kıyasla küresel ısınma potansiyelinde (GWP) yüzde 99’un üzerinde bir azalma sağlayan ve DuPont’un sera gazı emisyonlarını azaltma taahhüdünü destekleyen bir şişirme maddesi paketi kullanır. Froth-Pak™ profesyonel müteahhitler için tasarlanmış, hepsi bir arada bağımsız ve kolayca taşınabilir düşük basınçlı sprey köpük kitidir.

Bu poliüretan sprey köpük, performans özelliklerini yükseltirken ozon tüketen kimyasallar veya HFC’ler içermez. Profesyonel müteahhitlerin hem ticari hem de konut uygulamalarında daha büyük boşlukları ve penetrasyonları hızlı ve verimli bir şekilde doldurmasına yardımcı olur – nemi, tozu, alerjenleri ve zararlıları kapatırken enerji verimliliğini, bina direncini ve ev sahipleri için konforu artırır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler