Salı, Temmuz 16, 2024

Etex, BGC’nin Hafif Yapı Malzemeleri İş Kolunu Satın Alacak

Belçika merkezli global yapı malzemeleri üreticisi Etex, Avustralyalı yapı malzemeleri şirketi BGC ile alçı levha ve fiber çimento işletmelerini satın almak üzere bir anlaşma imzaladı.

Bu stratejik hamle, Etex’in önemli büyüme fırsatlarına sahip cazip Avustralya pazarındaki faaliyetlerini genişletmeyi amaçlıyor. Satın alma, geleneksel kapanış koşullarına tabidir ve 2024 yılının başlarında tamamlanması beklenmektedir.

Etex, BGC'nin Hafif Yapı Malzemeleri İş Kolunu Satın Alacak

Etex, Avustralyalı inşaat malzemeleri şirketi BGC’nin alçı levha, sıva, bileşik ve korniş üretimi ile alçı ve fiber çimento gibi hafif ağırlıklı faaliyetlerini satın alıyor. Bu satın almanın Etex’in Avustralya’daki ayak izini genişletmesi bekleniyor. Anlaşma, BGC’nin Batı Avustralya’daki alçı levha tesisi, Perth’te bulunan 56.000 metrekarelik bir tesis ve Avustralya ve Yeni Zelanda genelinde dokuz depodan oluşan güçlü bir ağı da kapsıyor.

Etex CEO’su Bernard Delvaux, “Bu anlaşma Etex için Avustralya’daki ayak izimizi tamamlamak ve müşterilerimize ürün ve hizmetlerimizin erişilebilirliğini daha da arttırmak için stratejik bir fırsattır. Bu, hem alçı levha teklifimizi güçlendirecek hem de geniş bir ürün yelpazesi ve iyi bir kanal erişimi yoluyla büyüyen fiber çimento faaliyetlerinde bizi iyi bir konuma getirecektir” açıklamasını yaptı.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler