Salı, Eylül 26, 2023

Evonik Katalizörleri Pazar Konumunu Güçlendiriyor

Evonik Katalizörleri Pazar Konumunu Güçlendiriyor

Evonik’ten alkoksitler artık Katalizörler İş Kolu çatısı altında üretilecek ve pazarlanacak.

Evonik, uzmanlığını bir araya getiriyor ve alkoksit işini Katalizör İş Koluna entegre ediyor. Böylece artık, kapsamlı heterojen katalizör portföyü, homojen katalizörlerle tamamlanmaktadır. Son derece deneyimli alkoksit ekibi ve uluslararası bir üretim tesisleri ağı, Ocak 2023’ten itibaren Evonik’in büyüme alanlarından biri olan Katalizörler İş Kolunu ek olarak güçlendirecek.

Kimya endüstrisi derin bir dönüşüm sürecinden geçiyor. Tüm kimyasal süreçlerin yaklaşık yüzde 80’inde ihtiyaç duyulduğu için, öncelikle döngüsel ekonomi, CO2 azaltımı veya dekarbonizasyon gibi sürdürülebilirlik konularından hareketle katalizörler bu dönüşümün merkezinde yer alıyor.

Dahili entegrasyon, kimya endüstrisinin dönüşümünü ve ayrıca kimya endüstrisi için önde gelen bir küresel katalizör tedarikçisi olma yolunda katalizörlerin genişleme stratejisini destekliyor.

İş Kolu Müdürü Sanjeev Taneja, “Şu anda, katalizörler için küresel pazar çok parçalı durumda,” dedi ve ekledi “Bu arka plana karşı, sürdürülebilir müşteri değeri sağlayan yenilikçi katalizörler ve adsorbanlar sağlayarak büyüme yolculuğumuza devam ediyoruz.

Ürün ve hizmet portföyümüzü Yeni Nesil Çözümler doğrultusunda kademeli olarak genişletiyoruz – hedeflenen satın almalar veya stratejik işbirlikleri yoluyla, müşterilerimizin kendi dönüşümlerini yönetmelerini sağlıyoruz. Bunu da yeni sürdürülebilir üretim süreçleri, ürünler ve uygulamalar sağlayan katalizörler sunarak yapıyoruz. Alkoksitlerin entegrasyonu çabalarımız için itici güç olacaktır.”

Alkoksitlerin ana uygulaması, bitkisel yağlardan, kullanılmış yemeklik yağlardan veya diğer yağ bazlı atıklardan sürdürülebilir biyodizel yakıt üretimidir. Alkoksitlerin kullanımı, prosesi mümkün olan en yüksek hammadde verimine doğru optimize eder. Alkoksitler, aktif bileşenlerin ve ince kimyasalların sentezinde, aynı zamanda yaşam bilimleri endüstrisinde çok sayıda uygulama bulmaktadır.

Evonik Katalizörleri

Alkoksitler için özellikle ümit verici bir olasılık, PET plastiğin kimyasal geri dönüşümüdür. Evonik şu anda polimer zincirlerini orijinal monomerlere ayırmak ve böylece plastik üretiminin başlangıcında kullanılan kimyasal yapı taşlarını yeniden oluşturmak için ortaklarıyla birlikte çalışıyor. Bu bileşenler daha sonra yüksek kaliteli uygulamalar için yeniden yeni polimerler üretmek için kullanılabilecektir.

Alkoxides işletmesi, Catalysts Business Line içinde ayrı bir ürün hattı olarak, Alkoxides iş kolunda kendini kanıtlamış bir yönetici olan Alexander Weber tarafından yönetilecektir ve 1 Ocak 2023 itibarıyla, Akıllı Malzemeler bölümünün bir parçası olarak rapor edilecektir. İş birimi, 2021’de yaklaşık 300 milyon avroluk bir ciro elde etmişti.

Alexander Weber “Birleşme mantıklı ve ortak yolumuzdaki son adım değil. Hanau tesisindeki araştırma ve geliştirme gibi çeşitli işlevleri birleştirerek, temel yetkinliklerimiz ve deneyimimiz bir araya getirilecek ve daha hedefli bir şekilde çalışacak ve belirli ürünler yanı sıra, müşteri ile ilgili destek açısından tedarik zinciri ve dijitalleşme gibi süreçleri birbirimizden öğreneceğiz” dedi.

“Ortak iş alanında müşterilerimize verdiğimiz hizmetler onların beklentilerini karşılamaya devam etmektedir. Ürünlerin kalite ve teslimatından bölgesel satış kanallarına kadar mevcut süreçler, yapılar ve temaslar aynı kalacaktır. Temmuz 2023’ten itibaren ortak bir pazar varlığı olacaktır.”

Evonik, teknolojileri daha hızlı, daha verimli ve daha ucuz hale getirerek kimya endüstrisinin dönüşümüne önemli bir katkı yapmak istiyor. Entegrasyon, bunu destekleyecektir.

Kaynak

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
808TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol

Öne çıkan haberler