Pazartesi, Eylül 26, 2022

Evonik, ORTEGOL® 700’ü Piyasaya Sürdü

Evonik, ORTEGOL® 700’ü Piyasaya Sürdü

Evonik, sıkıştırılmış esnek köpüklerin nihai kalitesini önemli ölçüde iyileştirmek için ORTEGOL® 700 serisi poliüretan katkı maddelerini piyasaya sürdü. Yeni katkı maddeleri, sıkıştırılmış şiltelerin çok daha hızlı açılmasını ve orijinal hacmine geri dönmesini sağlıyor. ORTEGOL® 700 serisi ayrıca, özellikle uzun depolama ve nakliye dönemlerinden sonra sıkıştırılmış köpüklerin nihai performansını artırmak için tasarlanmıştır.

Evonik‘in Poliüretan Katkı Maddeleri Bölümü Başkanı Ralph Marquardt, “Sıkıştırılmış esnek köpükler pazarı son yıllarda istikrarlı bir şekilde artıyor. COVID-19 pandemisi “Bed in a Box” satışları gerçekten patladığından, tüketiciler yalnızca kutulara teslim edilmek üzere çevrimiçi olarak yeni şilteler satın alabildiler. Bu nedenle poliüretan döşeme stoklu köpüklerin sıkıştırma özelliklerini geliştirmek her zamankinden daha önemli.

Bed in a Box

Sektörün çok yüksek talepten yararlanmasına yardımcı olmak için teknik ekiplerimiz, oyunun kurallarını değiştiren bu yeni çözümleri geliştirmek ve hızla pazara sunmak için çok çalışıyor” dedi.

Bitmiş şilte ve köpük rulo üreticilerine sıkıştırılmış köpük sevkiyatları da yeni talebi karşılamak için önemli ölçüde artmıştır. Bununla birlikte, sıkıştırılmış köpüklerin sevkiyattan sonra üretime hazır hale gelmeden önce toparlanması uzun zaman alabiliyordu. Çoğu durumda, köpükler her zaman tam olarak iyileşmez, deforme olmuş köpükler yatak üretimi için uygun değildir ve atık yaratır.

mattress

Ek olarak, günümüz tüketicileri ürünlerin kutudan çıkar çıkmaz hazır olmasını bekliyor. Kutularda uzun süreli depolamadan kaynaklanan herhangi bir köpük deformasyonu, genellikle şiltelerin iade edilmesi anlamına gelebilir ve bu da çok daha yüksek hurda oranlarına, maliyetli iade nakliye ücretlerine ve tüketicilerin yeniden satın alma olasılığının düşük olmasına yol açıyor.

Evonik, endüstrinin bu zorlukların üstesinden gelmesini desteklemek için ORTEGOL® 700, ORTEGOL® 701 ve ORTEGOL® 702 katkı maddelerini geliştirdi ve piyasaya sürdü.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
761TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol