Evonik, Yüksek Oranda Dağılabilir Düşük Yüzey Alanlı Silikayı Piyasaya Sürüyor

10 Mayıs 2021

Evonik Industries, lastik endüstrisi için karlı ve sulu kar koşullarında kış lastiklerinin çekişini önemli ölçüde artıran ve böylece yüksek güvenlik sağlayan yeni, aktif bir dolgu geliştirdi. ULTRASIL® 4000 GR, aynı zamanda çok iyi dağılabilirlik sunan ilk düşük yüzey alanlı (LSA) silikadır. Bu, lastik sırtında çok yüksek dolgu seviyelerini mümkün kılar ve geleneksel silika kullanan lastiklere kıyasla çekişi daha da artırır.

Evonik Industries

Evonik Kauçuk Silika Kıdemli Başkan Yardımcısı Bernhard Schäfer, “ULTRASIL® 4000 GR’ye özgü, çok iyi dağılabilirlik ve düşük yüzey alanını birleştiren ürün tasarımıdır ve bu, yüksek dolgu seviyelerini mümkün kılan bir özelliktir. Yüksek dolgu miktarına rağmen bu silika, kauçuk bileşiğine kolaylıkla dağıtılabilir. Kısa karıştırma işlemlerinden sonra bile, iyi tabaka görünümüne sahip kompakt kauçuk partileri oluşturmak mümkündür” şeklinde konuştu.

Silika, Evonik’teki Akıllı Malzemeler Bölümü’nün bir parçasıdır ve bu nedenle şirketteki dört stratejik büyüme sütunundan birini oluşturmaktadır. Bu akıllı ürünler, birçok malzemenin performansını artırıyor.

 

Kaynak