Çarşamba, Aralık 1, 2021

 “Ezber Bozan Tasarım” Yarışması Sonuçlandı

“Ezber Bozan Tasarım Yarışması’nın bu seneki teması Fütüristik Çalışma Alanı Mobilyaları olarak belirlenmişti.

“Geleceğin Çalışma Mobilyasını Sen Tasarla” sloganıyla hayat bulan, mobilya, tekstil ve doğal taşın fütüristik buluşma yeri olan, DYO’nun ana sponsorları arasında yer aldığı yarışmada ödüller, düzenlenen final gecesiyle sahiplerini buldu.

Ezber Bozan Tasarı Yarışması

Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhraca  Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri tçıları Birliği, Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ve Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği, mobilya, tekstil ve doğal taşın ilk kez bir arada kullanıldığı Ezber Bozan Tasarım Yarışması’na ana sponsor DYO olmuştu.

Yarışmada, teknolojik gelişmeler çerçevesinde mobilya imalatında kullanılan geleneksel malzemelere ilaveten tekstil ve doğal taş da kullanılarak estetik, fonksiyonel, ergonomik, üretilebilir, sürdürülebilir ve ihracat potansiyeli yüksek fütüristik çalışma alanı mobilyalarının tasarlanması amaçlandı.

Yarışmaya 61 farklı üniversiteden 509 öğrenci ve 168 profesyonel olmak üzere toplam 677 başvuru alındı.

Yarışmada ödüller, gerçekleştirilen Final Gecesi’nde sahiplerini buldu. Öğrenci kategorisinde ilk üçe giren tasarımcılara verilecek nakdi ödüllerin yanı sıra Ticaret Bakanlığı’nın onayladığı sayıda finaliste Bakanlık desteğiyle yurt dışındaki önemli tasarım okullarından birinde 2 yıl süre ile eğitim hakkı verildi.

Boya sektörünü öncü markası DYO, gerçekleştirdiği iş birlikleri, destekçisi olduğu organizasyonlar ile insanların hayatlarına dokunmayı ve yaşamı renklendirmeyi sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR