Salı, Temmuz 23, 2024

FİXA, MS Hibrid Polimer Esaslı Mastik ve Su Yalıtım Ürünlerini Tanıttı

FİXA, MS Hibrid Polimer Esaslı Mastik ve Su Yalıtım Ürünleri’ni Tanıttı

FİXA Yapı Kimyasalları, 2013 yılı sonunda üretimine başladığı MS Hibrid Polimer Esaslı Mastik ve Su Yalıtım Malzemelerini Bodrum bayiliğini yapan Karyalı Pazarlama ile 20 Nisan 2016 tarihinde İSİS Otel’de gerçekleşen bir toplantı ile bölgedeki inşaat ve marin sektörüne tanıttı.

Toplantının açılış konuşmasını Karyalı Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Engin Ali Kaplan yaptı. Kaplan, Fixa Yapı Kimyasalları ile yeni bir bölge distribütörlüğü anlaşması imzaladıklarını belirtti. Karyalı Pazarlama olarak bugüne kadar yapılan her hamlede sektöre ve pazara yeni ürünler, yeni teknolojiler kazandırma gayretlerinden bahsetti.

Japon KANEKA firması tarafından geliştirilen MS Polimer teknolojisinin ve MS adının, sadece Kaneka’nın ruhsat verdiği imalatçılar tarafından kullanabileceği anlatıldı. Türkiye’deki ilk Lisanslı Üretici olan FİXA ‘nın su yalıtımı ve mastik sektöründe kullanılan yeni nesil ve yüksek teknoloji malzemelerinin FİXA Ürün gamındaki karşılıkları tanıtıldı.

FİXA Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Ali Murat Ekin konuşmasında %100 yerli sermayeli bir firma olduklarını ve çok sayıda ülkeye ihracat yaptıklarını belirterek, ‘’FİXA’nın , 11 farklı ürün grubunda yurt içi ve yurtdışı inşaat, marin ve endüstri sektörlerine yüksek kaliteli ürünler sunduğundan bahsetti..”

FİXA Genel Müdürü Ali Murat Ekin konuşmasına ”Bu toplantıda MS Polimer esaslı ürünlerimizi öne çıkarmamızın sebebi, Bodrum ve çevresinin mevsimsel ve mimari ihtiyaçlarını birebir karşılayacak olmasından, kışın rüzgarlı ve yağmurlu hava şartlarında dahi çatıda ve balkonlarda su yalıtımı yapılmasına imkan sağlamasından dolayıdır.

Ürünün en önemli artıları bu şartlarda ortaya çıkıyor. MS Polimer Esaslı malzemeler nemi seven, yağmurun altında bile uygulayabildiğiniz hatta su havuzunun içerisinde dahi yapıştırabildiğiniz malzemelerdir’’ diyerek devam etti.

MS Polimer teknolojisini bulan ve geliştiren Japon KANEKA firmasından Wendy Smits bir sunum gerçekleştirdi. KANEKA firmasında Teknik Ürün Yöneticisi olarak görev yapan Smits konuşmasında, MS Polimer teknolojisinin gelişimi ve MS Polimerlerin avantajları hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdi.

Smits, Türkiye pazarında FİXA gibi Ar-Ge ve kalite konusunda titizlikle çalışan ve yatırımlara önem veren bir firmayla işbirliği yapmış olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti de dile getirdi.

Toplantının ikinci bölümünde söz alan FİXA Proje ve Teknik Satış Müdürü Mimar Semagül Köprülü, katılımcılara FİXA ’ nın MS Polimer esaslı ürün gamını ve ürünlerin özelliklerini anlattı.

Semagül Köprülü konuşmasında, MS Polimer esaslı ürünlerin her türlü yüzeye güçlü yapışma özelliğinden, yüksek mekanik dayanım ve esnekliğinden, kürlenirken Kabarma / baloncuk yapmamasından, UV direncinin yüksek olmasından, malzemeleri kullanırken astar ihtiyacı olmadığından, leke yapmadığından, istenir ise üzerinin üzeri boyanabildiğinden, düşük VOC değerinden ve uygulaması kolay ürünler olduğundan bahsetti.

Köprülü, söz konusu ürünlerin yapılarında solvent ve izosiyanat bulunmaması sayesinde insan sağlığı ve çevre ile dost olduklarının da altını çizdi.

Toplantının sonunda Engin Ali Kaplan Kaneka ve Fixa çalışanlarına Bodrum Sağlık Vakfı Seramik Atölyesinde eğitim gören engelli öğrencileri tarafından hazırlanan el emeği plaketleri hediye etti.

MS Polimer teknolojisinin üstün özelliklerini ve FİXA markası altında üretilen MS Polimer esaslı ürün gamını yakından tanıma fırsatı bulan davetliler, etkinliğin sonunda canlı müzik eşliğinde yemekte bir araya geldiler.

Hibrid Polimer Esaslı Mastik

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler