Cumartesi, Eylül 25, 2021

Forge Nano ve TexPower İş Birliği Yapıyor

Forge Nano ve TexPower İş Birliği Yapıyor

Forge Nano ve TexPower, TexPower’ın kobalt içermeyen, nikel bazlı ultra yüksek enerjili katot tozlarını Forge Nano’nun düşük maliyetli malzeme modifikasyon nanoteknolojisi ile daha da geliştirmek için yakın zamanda ihale alan SBIR Aşama I kapsamında iş birliği yapıyor.

Forge Nano

İlk denemelerin sonuçları >230 mAh/g gösteriyor, bu da mevcut pil malzemelerine kıyasla elektrikli araçlar için enerji yoğunluğunda %25’lik bir artışa ve pil maliyetlerinde %10’luk bir azalmaya denk geliyor.

TexPower CEO’su Dr. Evan Erickson, “Forge Nano’nun gelişmiş kaplama teknolojilerinin hassasiyeti ve çok yönlülüğü, TexPower’ın kobalt içermeyen, ultra yüksek enerjili katot tozlarını geliştiriyor.

Atomik katman birikiminin ticari malzemelerimize getireceği gelişmiş performans ve güvenlik faydalarını dört gözle bekliyoruz. TexPower-ForgeNano işbirliği, TexPower katotlarını hızla gelişen EV pazarına ve ötesine getirmeye yardımcı olacak.”

CEO Forge Nano Dr. Paul Lichty, “TexPower’ın katot malzemelerinden son derece etkilendik. Son birkaç yılda küresel Fortune 500 şirketlerinden ve startuplardan 50’den fazla katot malzemesini test ettik ve TexPower’ın enerji yoğunluğu rakipsiz.

Tescilli atomik katman biriktirme kaplamalarımızın, bu ABD yapımı malzemelerin yakın gelecekte ticari kullanıma girmesi için gerekli çevrim ömrünü sağlayacağı için daha da heyecanlıyız.

Bu iş birliği, daha düşük maliyetli elektrikli araçlar, tüketici ürünleri ve enerji depolama sistemleri sağlamak için yerel ve küresel olarak en iyi pil malzemelerini geliştirmeye yönelik amansız çabamızın bir başka örneğidir.”

‘Stabilize Edici Kaplamalarla Ultra Yüksek Enerji Katotlarının Evcilleştirilmesi: Elektrikli Araçlarda Yüksek Nikel, Kobaltsız Katotların Yerleştirilmesi için Atomik Katman Biriktirilmesinin Kullanılması’ başlıklı SBIR ihalesi, TexPower/ForgeNano ekibine pil kimyalasında mevcut en son teknolojiyi geliştirmeleri için 206.500$ veriyor.

Dr. Ryan Pekarek’in öncülük ettiği bu projede TexPower, atomik katman biriktirme (ALD) ile biriktirilen kaplamaları kullanarak kobalt içermeyen, ultra yüksek enerjili katot malzemelerinin stabilitesini artıracak.

TexPower, TexPower’ın yeni sınıf katot malzemelerinin ALD kaplama kaplamalarla nasıl etkileşime girdiğini öğrenmek için çeşitli ALD kaplama kimyalarını keşfederek geniş bir ağ oluşturuyor.

Bu projenin tamamlanmasının ardından, TexPower, ölçeklendirecekleri ve ticarileştirecekleri ALD kaplı katot malzemelerinden oluşan bir ürün hattı belirleyecektir.

İş birliğinden elde edilen ilk sonuçlar, ALD’nin tam hücrelerde TexPower’ın ömrünü %30 iyileştirdiğini ve aynı zamanda hücrenin ömrü boyunca direnci en az 5 kat azalttığını gösteriyor.

Enerji depolama malzemelerinden ilaç araştırmalarına kadar, Forge Nano’nun ALD platformu, ürünleri atomlardan daha iyi hale getirir. Forge Nano’nun ALD teknolojileri paketi, Li-ion pillerden, yüksek güvenilirliğe sahip elektronik cihazlara, aşılara ve daha fazlasına kadar çok çeşitli ürünlerde yer alabilir.