Çarşamba, Temmuz 6, 2022

GCP’den Sürdürülebilir Çözümler

GCP’nin, CO2 Emisyonlarını 23 Milyon Ton Azalttığı Kanıtlanmış Sürdürülebilir Çözümleri

Önde gelen bir küresel inşaat ürünleri sağlayıcısı olan GCP Applied Technologies, Küresel Çimento ve Beton Birliği (GCCA) tarafından özetlenen 2050 yılına kadar karbon nötr beton üretme taahhüdüne yönelik eylemlerin %60’ından fazlasını ele alan ürün çözümlerini ortaya koyuyor.

GCP'nin, CO2 Emisyonlarını 23 Milyon Ton Azalttığı Kanıtlanmış Sürdürülebilir Çözümleri

Çimentonun, küresel insan yapımı CO2 emisyonlarının %8’ini oluşturduğu gerçeği göz önünde alındığında, burada sürdürülebilirliği iyileştirmek için kaynak çözümler bulmanın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Seçeneklerin aynı zamanda uygun maliyetli olması gerektiğinin farkında olan GCP, sunduğu ürünlerde sadece betonun kullanım ömrü boyunca karbonu azaltmakla kalmayıp maliyetleri de azaltıyor. 2021’de GCP’nin çimento katkı maddeleri ve beton katkıları, müşterilerinin CO2 emisyonlarını yaklaşık 23 milyon ton azalttı ve bu, her gün yedi milyon aracı trafikten çıkarmaya eşdeğer bir rakam anlamına geliyor.

GCP Başkanı ve CEO’su Simon Bates, “Bu, beton ve çimento endüstrisinde çok önemli bir an. Üreticiler, çimento üretme yöntemlerini değiştirmek ve daha sürdürülebilir yeni yaklaşımlar geliştirmek için önemli bir baskı altındadır. Onların bu noktaya ulaşmalarına yardımcı olmak için buradayız” dedi. “Çözümlerimiz, beton üretiminin tüm döngüsü boyunca gücü (strength) artırırken atık ve enerji tüketimini azaltıyor. GCP ürünleri, tesislerin çevresel ayak izlerini azaltmalarını sağlarken aynı zamanda paradan tasarruf etmelerini sağlıyor.”

GCP’nin ürünleri, GCCA 2050 Net Sıfır Beton için Çimento ve Beton Endüstrisi Yol Haritası ile uyumludur ve beton yapıların ömrünü uzatmanın yanı sıra CO2 ve işletme maliyetlerini düşürmede önemli bir rol oynar. Şirketin sürdürülebilirlik hedefi, çimento ve beton üreticilerinin yılda 500 milyon ton CO2 tasarrufu yapmasını sağlamak ve böylece insan kaynaklı CO2 emisyonlarını %1’den fazla azaltmaktır.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU