Genveon İlaç, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı

10 Haziran 2021

Türkiye ilaç pazarına yenilikçi ürünler kazandıran Genveon İlaç, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yayınlanan; Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’ndaki gerekli tüm şartları yerine getirerek, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı.

Hem akut hem de kronik pazarlarda orijinal, eşdeğer ve OTC ilaçlardan oluşan geniş ürün portföyü ile insanların hayatına dokunan Genveon İlaç’ın Gebze fabrikası, Covid-19 pandemisinin başından bu yana aldığı üst düzey önlemlerle Türk Standartları Enstitüsü (TSE) denetimlerinden geçerek TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Çalışanların ve toplumun sağlığını önceliğine alan Genveon İlaç, TSE’nin, sanayi tesislerinde Covid-19 pandemisiyle mücadele doğrultusunda yayınladığı Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’ndaki gerekli tüm önlemleri uygulayarak, kurumun denetimlerinden başarıyla geçti. Şirket belgeyle Covid-19 sürecinden etkilenmediğini ve üretime hijyenik koşullarda devam ettiğini kanıtladı.

Genveon İlaç Genel Müdürü Dr. Erhan Baş

“Ülkemize ve toplumumuza olan sorumluluğumuzu da yerine getirdik”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Genveon İlaç Genel Müdürü Dr. Erhan Baş, “Şirket olarak; tüm dünyayla birlikte bir buçuk yılı aşkın süredir devam eden pandemiyle mücadelemizde oldukça önemli adımlar attık.

Gebze üretim tesisimizde TSE’nin yayınladığı Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’ndaki tüm şartları yerine getirdik. Üretim alanları, ofisler, ortak alanlar ve servislerinde koruyucu önlemler aldık, tüm tesisimizde hijyen kurallarını kesintisiz bir şekilde uyguladık. Aldığımız önlemler sonrası TSE’nin tüm denetimlerinden geçerek güvenli üretim belgemizi aldık. Bu belge ile ülkemize ve toplumumuza olan sorumluluğumuzu da yerine getirdik.

Sağlık ve kamu otoritelerinin tüm önerilerini dikkate alarak, gerekli önlemlerimizi almaya, insanlar ve sağlık için üretmeye devam edeceğiz” şeklinde ifade etti.