Gıda Bileşenleri Endüstrisi Food & Nutritional Ingredients 2019’da Buluşuyor

30 Eylül 2019

40 Milyar Dolarlık Gıda Bileşenleri Endüstrisi Food & Nutritional Ingredients 2019’da Buluşuyor

Gıda bileşenleri, günümüzde 7,5 milyara ulaşan dünya nüfusunun gıda güvenliğini sağlamak ve yiyeceklerin bozulmasını önleyerek raf ömrünü uzatmak açısından stratejik önem taşıyor. Gıda bileşenleri sektörünün günümüzdeki ekonomik büyüklüğünün global düzeyde 40 milyar dolara ulaştığı tahmin ediliyor.

Hiç tüketim artışı yaşanmasa bile 2050 yılında 9,77 milyara ulaşacağı tahmin edilen dünya nüfusunu besleyebilmek için, yüzde 60 daha fazla gıda gereksinimi yaşanacak.

turkchem tv

2050 yılında 2 milyar kişi ise, gerekli tedbirlerin alınmaması durumunda yetersiz beslenme sorunu yaşayabilir. Bu nedenle gıda güvenliğini sağlayan koruyucu önlemlerin önemi her geçen gün daha da artıyor.

İstanbul Fuar Merkezi’nde 24-26 Ekim 2019 tarihlerinde bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan Uluslararası Gıda, Beslenme Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı (Food & Nutritional Ingredients sektörün en önemli buluşma noktası olacak.

100’ün üzerinde katılımcı firması ile Food & Nutritional Ingredients 2019, gıdaların korunmasında ulaşılan son teknolojik gelişmeler, trendler ve hammadde çeşitlerini, 20’yi aşkın ülkeden 3 binin üzerinde ziyaretçiye sunacak.

Food & Nutritional Ingredients 2019’da gıda ve helal gıda hammadde ve organik bileşenleri ile yarı mamüller ve katkı maddeleri, gıda analiz ve ürün geliştirme sistemleri, gıda güvenliği teknolojileri, gıda paketleme teknolojileri ile gıda üretim ekipmanları vitrine çıkacak.

Women in Life Etkinliği Kimya Sektörünün Başarılı Kadınlarını Ağırlayacak

Gıda bileşenleri sektörüne dair dünyada ve ülkemizdeki en son gelişmeler, yenilikler ile sektöre dair gündemdeki konular, 24-26 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak

Uluslararası Gıda, Beslenme Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı etkinliklerinde tartışılacak.

24 Ekim’de İFM Hall 10’da yer alan Food & Nutritional Ingredients 2019 Konferans Alanı’nda gerçekleşecek panelde, sektöre yön veren üst düzey yönetici ve dernek başkanları yer alacak.

25 Ekim’de ilk kez düzenlenecek Women in Life etkinliği, kimya sektörünün başarılı kadınlarını kahvaltı buluşmasında ve devamında yapılacak söyleşi etkinliğinde bir araya getirecek.

Etkinlikte kimya sektöründe görev alan üst düzey kadın yöneticiler iş hayatlarındaki deneyimlerini paylaşacaklar.

Ayrıca, fuar kapsamında düzenlenecek konferanslarda sektöre ışık tutan fikirler eşliğinde en yeni ürün, formülasyon ve teknolojileri hakkında bilgiler fuar ziyaretçilerinin ilgisine sunulacak.

www.fningredients.com adresi üzerinden online kayıt yapılarak, gıda bileşenlerinin uluslararası buluşması ve etkinliklere ücretsiz katılım sağlanabilecek.