Perşembe, Mayıs 19, 2022

Gimv BioConnection’a Yatırım Yapıyor

Gimv, enjekte edilebilir (biyo)farmasötik ürünler için bir sözleşme geliştirme ve üretim organizasyonu olan BioConnection’a yatırım yapıyor.

Gimv, büyümenin bir sonraki aşamasını hızlandırmak ve müşterilere en kaliteli hizmetleri sunmaya devam etmeye yönelik daha fazla yeniliği kolaylaştırmak amacıyla mevcut hissedarları Pharming Group, Mibiton ve yönetimiyle birlikte BioConnection’a yatırım yapıyor. Brabant Kalkınma Ajansı (BOM – Brabant Development Agency), BioConnection’ı kuruluşundan bu yana desteklemiştir.

BioConnection, enjekte edilebilir (biyo)farmasötik ürünlerin doldurulması, bitirme işlemmi (finish) ve dondurularak kurutulmasına odaklanan niş bir sözleşme geliştirme ve üretim organizasyonudur (CDMO). Şirket, Oss’taki (NL – Hollanda) FDA ve GMP onaylı üretim tesisinde faaliyet göstermektedir ve hem klinik hem de ticari üretim kapasitesine sahip birkaç niş oyuncudan biridir.

BioConnection, aseptik bir ortam, yüksek kaliteli ekipman ve dondurarak kurutma uzmanlığı gerektiren ilaçların (sıvı) nihai dozaj formu için özel bir üretim türü olan, hızla büyüyen aseptik doldurma ve bitirme pazarında faaliyet göstermektedir. Özellikle dondurarak kurutma, ilaçları stabilize eden ve raf ömrünü artıran (atıkları azaltan ve ilaca erişimi iyileştiren) oldukça karmaşık bir teknoloji olduğu için özel uzmanlık gerektirir. Buna göre, (biyo) farmasötik şirketleri, BioConnection’ın uzmanlığı, altyapısı ve esnek kurulumu (özel teklif sunması) nedeniyle bu hizmetler için BioConnection’a giderek daha fazla güvenmektedir.

Hızla büyüyen (biyo) farmasötik endüstrisi, tüm sektördeki artan kapasite sıkıntısı ve ilaç firmaları için fason üretime geçiş nedeniyle CDMO’ların konumu daha da önemli hale geldi. BioConnection’ın müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaya devam etmesi için önümüzdeki dönemde önemli yatırımlar öngörülmektedir. Genel üretim kapasitesini iyileştirmek, üretim esnekliğini daha da artırmak, sürekli artan düzenleyici taleplere tam uyum sağlamak ve formülasyon, analitik test ve paketleme gibi ek hizmetleri tedarik etmek için yatırımlar yapılacaktır.

Gimv BioConnection'a Yatırım Yapıyor

Ortak hissedarlar Pharming Group, Mibiton ve yönetim ile birlikte Gimv, üretim kapasitesini artırmak ve hizmetleri müşterilere daha da genişletmek için organizasyona ve altyapıya daha fazla yatırım yaparak BioConnection’ı bir sonraki büyüme aşamasında desteklemeyi dört gözle bekliyor. Ayrıca Gimv, BioConnection’ı daha fazla desteklemek için yaşam bilimleri ağından yararlanacak.

Gimv Ortağı Elderd Land şunları söylüyor: “Alexander ve ekibinin son on yılda inşa ettiklerinden çok etkilendik. Tesislerin kalitesi, küçük ve orta ölçekli şirketlerde hizmet verme ve büyüme yeteneği ve ilaç alanındaki genel gelişme (örneğin kişiselleştirilmiş ilaç) bu boyut aralığında benzersizdir. BioConnection’ı bir sonraki büyüme aşaması boyunca desteklemeyi ve zaten önde gelen bu şirketi büyütmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

BioConnection CEO’su Alexander Willemse, “BioConnection’ın bir sonraki aşaması için bir ortak bulduğumuz için mutluyuz. Yeni ortaklık yapısıyla BioConnection, çalışanlarımızı, altyapımızı ve hizmet sunumumuzu finanse edebiliyor ve daha da geliştirebiliyor Bu, piyasadaki en kaliteli CDMO hizmetlerini sunarak yenilikçi (biyo) farmasötik şirketlerinin ihtiyaçlarını karşılamamızı sağlıyor.”

Kaynak

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler