Gimv, Apraxon Group’a Yatırımını Tamamladı

15 Nisan 2021

Gimv, Almanya’da yara bakım hizmetlerine odaklanan önde gelen bir evde bakım sağlayıcısı olan Apraxon Group’a yatırımını tamamladı. Bu işlem, şirketin önemli bir hissedarı olmaya devam edecek olan şirketin kurucusu ve CEO’su Oliver Pokrzewinski ile ortak büyüme planının bir parçasıdır.

Apraxon, (Hofbieber (DE) – apraxon.com), evde bakım ortamında kronik yaralardan muzdarip (çoğunlukla yaşlı) insanlar için yüksek kaliteli yara bakımı sunmaktadır. Tipik yara endikasyonları arasında dekübit, diyabetik ayak veya ulcus cruris bulunur. Şirket, bu hizmeti sunarken hastalar, doktorlar, bakım hizmetleri veya evler ve sigorta şirketleri arasında aracı görevi görür.

Yüksek uzmanlık derecesi sayesinde Apraxon, sürekli olarak yüksek kaliteli tıbbi bakım sağlar ve tedavi sürecini her hastanın bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlayabilir. Sürekli olarak artan hasta sayısının olduğu bir pazarda, esas olarak demografik değişimin yönlendirdiği bir pazarda, özel tıbbi bakım önem kazanmaktadır. Sağlanan hizmetler, Apraxon’un uzun yıllardır güvenilir bir ortak olduğu sağlık sigortası şirketleri tarafından karşılanmaktadır.

Apraxon Genel Müdürü ve CEO’su Oliver Pokrzewinski, “Gimv’in şirketin büyüme hedeflerini gerçekleştirmek ve Almanya’daki Apraxon’un ayak izini genişletmek için doğru ortak olduğuna ikna oldum” diyor.

Apraxon’un kaliteye olan açık bağlılığı, yüksek nitelikli hemşirelik personeli ve son derece dijitalleştirilmiş ve ölçeklenebilir süreçler sayesinde Apraxon’un Alman yara bakımı pazarında gerçek bir lider oluşturmak için doğru platform olduğuna inanıyoruz. Münih’teki Sağlık ve Bakım ekibinde Gimv Ortağı Philipp v. Hammerstein, “Bay Pokrzewinski’yi ve tüm Apraxon ekibini iddialı büyüme planlarını gerçekleştirmede desteklemeyi dört gözle bekliyoruz” diyor.

Yeni yatırım, Gimv’in son dört yılda Almanca konuşulan sağlık hizmetleri pazarındaki beşinci satın almasına işaret ediyor. Gimv’in şu anda sağlık ve yaşam bilimleri sektöründeki şirketlerde 23 iştiraki bulunmaktadır. Bu satın alma, Gimv’in sağlık sektöründeki en aktif Avrupalı ​​yatırımcılardan biri olarak konumunu ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri olan sağlık ve esenliğe olumlu katkıda bulunma hırsını daha da güçlendiriyor. Gimv portföyü ayrıca birkaç klinik ve uygulama gruplarının yanı sıra tıbbi teknoloji ve biyoteknoloji şirketlerini de içerir.