H.B. Fuller, Almanya Tesisinde Gıda Güvenliği Sistemi Sertifikasyonu Aldı

02 Haziran 2021

H.B. Fuller (NYSE: FUL), Avrupa’daki en büyük ve küresel ağındaki önemli bir üretim tesisi olan Almanya’nın Lüneburg kentindeki fabrikası için Gıda Güvenliği Sistemi Sertifikasyonunu (FSSC 22000) başarıyla tamamlayarak bu anahtar sertifikayı almaya hak kazandı.

FSSC 22000, dünyanın önde gelen tüketim malları şirketlerinin birçoğunu işletmeler için gıda güvenliği standartlarını denetlemek ve herkes için güvenli gıda sağlamaya yardımcı olmak üzere bir araya getiren Tüketici Ürünleri Forumu’ndan (CGF) bir Eylem Koalisyonu olan Global Gıda Güvenliği girişimi (GFSI) tarafından gıda ambalajı tedarikçileri için tanınan bir endüstri standardıdır.

GFSI’den alınan son rakamlar, dünya çapında tahminen 600 milyon insanın her yıl kontamine gıdaları yedikten sonra hastalandığını ve gıda hijyeni konusundaki endişelerin COVID-19 pandemisi tarafından yoğunlaştığını gösteriyor. H.B. Fuller, birçoğu pandemi boyunca gerekli görülen birçok zorunlu yiyecek ve içecek ürünü için ambalaj üretiminde kullanılan yapıştırıcılar üretir ve tedarik eder.

HBX Avrupa ve Küresel Sert Paketleme Kıdemli Başkan Yardımcısı Dietrich Crail “Son yıllarda, Lüneburg tesisi, diğer sektörlerin yanı sıra paketleme, dönüştürme, içecek etiketleme ve hijyen gibi temel segmentlerdeki müşterilere daha iyi hizmet verebilmek için bir genişleme ve kapasite yükseltme yolculuğundan geçti” diyor.

“Paketleme ve etiketleme pazarlarındaki geliştirmelerimizin ve programlarımızın çoğu, operasyonlarımız ve ürünlerimiz genelinde gıda ambalajı güvenliğini iyileştirmek için müşteriler, tedarikçiler ve diğer kilit ortaklarla yakın çalışmaya adanmıştır ve bu da FSSC 22000 gibi üçüncü taraf değerlendirmelerini, tüketici gıda ve içecek ambalajları içindeki yapıştırıcılarımızın güvenliğini ve emniyetini göstermeye yönelik önemli bir adım. Hedefimiz, GFSI sertifikalı üretim tesislerinden oluşan küresel bir ağ oluşturmak için bu süreçten öğrendiklerimizi kullanmaktır.”

FSSC 22000 sertifikası, akredite bir üçüncü tarafça verilmiş ve H.B. Lüneburg’daki Advantra®, Advantra® BOLDTM, ClarityTM , Swift®Therm, Swift®Melt ve Lunatack® gibi daha eksiksiz yiyecek ve içecek ürün hatları, GFSI’ye göre küresel endüstri gıda güvenliği standartlarının gereksinimlerini karşılar.