Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Hafif ve Rahat Adımlar

Hafif ve Rahat Adımlar

Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde yer alan Kimpur, kimya sektöründe 39 yıllık deneyime ve Türkiye’de 129.000 ton Avrupa’da 25.000 ton bağlı ortaklığı ile bölgedeki en büyük kapasiteye sahip poliüretan sistem evidir. Düzce yatırımı ile toplam üretim kapasitesini yaklaşık 200.000 tona ulaştırmayı ve dünyanın ilk 10 sistem evi içerisinde yer almayı hedeflemektedir.

Kimpur faaliyete geçtiği günden bu yana her çeşit ayakkabı tabanı üretimi için özel olarak hazırlanmış poliüretan sistemleri üretmektedir. KIMfoot® Ayakkabı Sistemleri olarak adlandırılan ayakkabı ürün grubumuz, düşük yoğunluklu terlik ve sporluk sistemlerden yüksek yoğunluklu iş güvenliği sistemlerine kadar geniş bir çeşitlilik göstermekte olup kullanım alanlarına göre farklı gruplara ayrılır.

Ayakkabı sektörü, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda her yıl değişmekte ve sektörün pazar hacmi genişlemektedir. 2000’li yıllarda çoğunlukla yüksek yoğunluklu ve sert tabanlar tercih edilirken, günümüzde daha yumuşak, esnek ve ultra düşük yoğunluklu tabanlar tercih edilmektedir.

Geçmişte esnek ve düşük yoğunluklu tabanlar sadece EVA malzemesi ile üretilebilirken, firmamız; Ar-Ge Merkezimizde yapılan çalışmalar neticesinde EVA’ya göre üstün fiziksel özelliklere sahip ve üretim verimliliği daha yüksek olan poliüretan sistemleri geliştirerek
sektöre ivme kazandırmıştır.

Her yıl Ar-Ge yatırımlarını arttıran ve geçtiğimiz sene Turkishtime tarafından yapılan Ar-Ge araştırmasında 2020 yılı Kimyevi Maddeler ve Mamüller sektöründe Ar-Ge’ye en fazla harcama yapan ilk 10 şirket arasındaki tek poliüretan sistem evi olan firmamız, ayakkabı
sektöründe yüksek avantajları ile fark yaratan iki yeni ürün daha gelişmiştir. Bu sistemler Ultra Düşük Yoğunluklu KIMfoot® Sporluk Taban Sistemi ve Terlik Sistemidir.

Günümüzde ayakkabı taban sistemlerinde en sık karşılaşılan sorun yoğunluk düştükçe fiziksel özelliklerin bozulmasıdır. Ultra Düşük Yoğunluklu KIMfoot® Sporluk Taban Sistemimiz 340 kg / m3 kalıplanmış yoğunluklarda elastikliğini kaybetmemektedir.

Bunun yanı sıra kalıp hacmine göre %10-20 arasında gramaj avantajı sağlarken bir ayakkabı tabanın en önemli özelliklerinden biri olan yüksek soğuk fleks avantajını da sunmaktadır.

kimpur

Tablo 1’de Ultra Düşük Yoğunluklu KIMfoot® Sporluk Taban Sistemimizin reaksiyon profili detaylı bir şekilde belirtilmiştir.

sporluk taban sistemi

Ultra Düşük Yoğunluklu KIMfoot® Terlik Sistemimiz ise 210 kg / m3 kalıplanmış yoğunlukta, düzgün cilt yapılı ve yüksek boyutsal kararlılığa sahiptir. Sektörde eşsiz
olan sistemimiz %20 oranında gramaj avantajı sağlamakla birlikte yüksek elastikiyete ve oldukça iyi fiziksel özelliklere sahip terliklerin üretilmesine olanak sağlamaktadır. Sistemimiz kısa kalıp açma süresi, geniş çalışma aralığı ve kolay eritilebilen prepolimer ile üretim
avantajı sağlamaktadır.

Tablo 2’de Ultra Düşük Yoğunluklu KIMfoot® Terlik Sistemimizin reaksiyon profili detaylı bir şekilde belirtilmiştir.

terlik sistemi

Kimpur Ar-Ge ekibi olarak çalışmalarımızı simülasyon merkezimizde alçak basınç makinesi ve gerekli ekipmanlar eşliğinde, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda doğru analizler ve hızlı sonuçlar elde ederek sürdürmekteyiz.

Türkiye ve dünya pazarında takip edilen bir firma olarak hayatın her alanına dokunan sıra dışı çözümler ve inovatif ürünler üretmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Ar-Ge Ayakkabı Ekibi

Kimpur

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol