Cumartesi, Ekim 23, 2021

“Hayat” İhracat Şampiyonu Oldu

Hayat İhracat Şampiyonu Oldu

Hayat, tüm sektörler açısından 269 milyon USD’lik ihracatıyla Türkiye’nin en çok ihracat yapan ilk 50 kuruluşu arasında yer aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan ‘İlk 1000 İhracatçı Firma’ araştırmasının sonuçlarına göre Hayat, ‘Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri’ sektöründe Türkiye’nin ihracat şampiyonu oldu.

Hayat

100’ü aşkın ülkede milyonlarca tüketiciye kaliteli ve yenilikçi ürünler sunan şirket, kendi sektöründe arka arkaya 4’üncü kez sektör lideri olurken, 269 milyon USD’lik ihracatıyla Türkiye’nin en çok ihracat yapan şirketleri arasında 48’inci sırada yer aldı.

Ödülü Osman Aksoy Aldı

İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde Hayat adına ihracat ödülünü Hayat Holding Genel Sekteri Osman Aksoy: “Hayat ailesi olarak vizyonumuzu uzun yıllardır ‘Nesiller boyu fayda sağlamak’ teması üzerine dayandırıyor, tüm faaliyetlerimizi bu odak çevresinde gerçekleştiriyoruz.

Ürettiğimiz faydayı gezegenimizin en uzak köşelerine kadar ulaştırabilmeyi bir taahhüt olarak benimsiyoruz. Geldiğimiz nokta itibarıyla; dünyanın 5’inci büyük markalı bebek bezi ve Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Afrika’nın en büyük temizlik kâğıtları üreticisiyiz.

Madagaskar’dan Şili’ye, Yemen’den Moğolistan’a 5 kıtada 100’den fazla ülkede milyonlarca eve ‘Hayat’ götürüyoruz, Dünyada herkesin kaliteli ürüne erişim hakkı olduğuna inanarak; insan odaklı yönetim anlayışımız, global bakış açımız ve teknolojik yatırımlarımızla yenilikçi markalarımızı dünyanın farklı ülkelerine taşıyoruz.

Ülkemiz için yarattığımız katma değerin ve sağladığımız ekonomik girdinin büyüklüğünü yükseltmek için gösterdiğimiz çabaların ödülle taçlandırılmasından onur duyuyoruz. İhracat ödülünün sağladığı motivasyonla Türk markalarının kalitesini başka coğrafyalarla tanıştırmayı sürdüreceğiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR