Hempel, Yeniden Formüle Edilmiş Antifouling Teknolojisini Piyasaya Sürdü

03 Mayıs 2021

Hempel Olympic + ve Oceanic + antifouling boyaları, sırasıyla 2009 ve 2012’den bu yana  gemileri koruyor ve yeni, yeniden formüle edilmiş ürünlerin piyasaya sürülmesi, sızıntı tabakasının daha iyi kontrolü ve gelişmiş bir mekanik mukavemet yoluyla daha da yüksek bir performans sağlıyor.

Bununla birlikte, daha yüksek hacimli katılar (solids), kat başına yüksek kuru film kalınlığı ve daha düşük Uçucu Organik Bileşikler (VOC’ler), uygulama sırasında maliyetleri, zamanı ve emisyonları azaltır. Bu yeni antifouling boya çözümleri, farklı ticaret modellerine uyacak şekilde tasarlanmış ve bu, tüm ticaret koşullarında kirlenmeye karşı mümkün olan en iyi korumayı sağlıyor.

Olympic Protect, Olympic Protect + (orta ila yüksek aktivite seviyeleri için) ve Olympic Flex + (düşük aktivite seviyeleri için) iyon değiştirme teknolojisine dayanır ve 25 boş gün ve 60 aya kadar servis aralığı için koruma sağlar.

 

Oceanic Protect + (orta ila yüksek aktivite seviyeleri için) ve Oceanic Flex + (düşük aktivite seviyeleri için) çinko karboksilat teknolojisine dayanır ve 30 boş gün ve 60 aya kadar servis aralığı için koruma sağlar. Bu kaplamalar ayrıca maksimum yüzde 5,5 hız kaybı * sağlar.

 

Antifouling kaplamalar Deniz Grubu Ürün Müdürü Marianna Sioni yeni ürünlerle ilgili olarak şunları söyledi: “Hempel’in antifouling ürün yelpazesi her gemi ve her gemi sahibine hitap ediyor ve Oceanic + ve Olympic + serimizin yıllar boyunca böylesine etkili bir maliyetle güvenilir kirlenme kontrolü sağlamasıyla gurur duyuyoruz. Bu başarının üzerine inşa ederek, performanslarını artırmak için bu ürünleri yeniden formüle etmeye yatırım yaptık, böylece Hempel’in dünya standartlarında küresel hizmeti tarafından desteklenen, düşük peşin yatırım için kanıtlanmış çözümler sunmaya devam edebilelim. Kısacası, bu kanıtlanmış antifouling boya performansı yeniden keşfedildi ”.

 

Yeniden formüle edilmiş beş ürünün tümü, daha güçlü ve daha pürüzsüz bir gövde sağlayan, Hempel’in yeniden keşfedilen Smartfibre teknolojisinden yararlanmaktadır. Artık her bir kaplama, mekanik mukavemetini önemli ölçüde artıran ve ürünlerin hidrofobik özelliklerinin artmasına izin veren yüzde 20 daha yüksek lif içeriği içerir – bu da sızıntılı katman kalınlığının azalmasına yol açar.

Su, kaplama üzerinden akarken, yüzeye paralel olarak oturan gelişmiş lifler, iyi kontrol edilen bir parlatma hızı (polishing rate) ve biyosit salınımını kolaylaştıran süzülen tabakanın düzgün ve muntazam bir şekilde çıkarılmasını sağlar. Bu, servis süresi boyunca kaplamanın daha pürüzsüz ve kirlenmesi olmayan bir gövde elde etmesini sağlar.

 

* Hız kaybı: Bir geminin ana motoru belirli bir güç çıkışına ayarlanmışsa, gemiyi belirli bir hızda suda ilerletecektir. Zamanla, kirlilik birikimi sürtünmeyi artıracak ve ana motor gücü çıkışı sabit kalsa bile geminin hızının düşmesine neden olacaktır. Hızdaki bu düşüş, “hız kaybı” olarak adlandırılır.

 

Bir bakışta Olympic + ve Oceanic +:

 

Her ticaret modeli için özel versiyonlar.

  • 25 güne kadar (Olympic +) ve 30 güne kadar (Oceanic +) boşta kalma süresi.
  • 60 aya kadar servis aralıkları.
  • Maksimum yüzde 5,5 hız kaybı (Oceanic +).
  • 2009 (Olympic +) ve 2012 (Oceanic +) ‘dan beri kanıtlanmış geçmiş performans.
  • Güvenilir biyosit paketi.
  • Daha az sızıntı tabakası, kontrollü cilalama ve olağanüstü mekanik mukavemet için Smartfibre teknolojisini içerir.
  • Mükemmel renk tutuşu.
  • Azaltılmış film kalınlıkları ve yüksek hacimli katılar, boya tüketimini azaltır.
  • Kat başına yüksek maksimum KFK, daha az kaplama gerektiği anlamına gelir.
  • Azaltılmış VOC emisyonları.