Cumartesi, Eylül 25, 2021

Henkel’in Yeni CEO’su Carsten Knobel Oldu

Henkel, şirketin mevcut CEO’su Hans Van Bylen’ın kişisel sebeplerden dolayı CEO görevini yürütmeyeceğini açıkladı. Bylen, yaklaşık 35 yıldır şirket içinde önemli görevlerde bulundu, bunun yaklaşık 15 yılında Yönetim Kurulu’nda yer aldı ve geride bıraktığımız 4 yıl boyunca CEO görevini devam ettirdi.

Hans Van Bylen, CEO pozisyonunu 1 Ocak 2020’den itibaren geçerli olacak şekilde Carsten Knobel’a devredecek.

Henkel’e 1995 yılında katılmış olan Carsten Knobel, 2012 yılından bu yana Yönetim Kurulu’nda yer alıyor, ayrıca Finans, Satın alma ve Entegre İş Çözümleri alanlarında liderlik gerçekleştiriyor. CFO pozisyonunu kendisinden devralacak kişi ise ilerleyen zamanlarda belirlenecek.

Hans Van Bylen: “Henkel’le geçen yaklaşık 35 yılın ardından, kontratımın önümüzdeki sene son bulacak olmasıyla birlikte, artık şirketin en üst kademesinde bir değişikliğin gerçekleşme zamanının geldiğine karar verdim. Kişisel sebeplerden dolayı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimi de bırakma kararı almış bulunmaktayım.

Tüm çalışanlara ve Yönetim Kurulu’ndaki tüm çalışma arkadaşlarıma geride bıraktığımız yıllar boyunca gösterdikleri bağlılık ve fedakarlıkları, denetleme komitelerimizde görev alan tüm üyelere de destek ve önerileri için teşekkür ediyorum.

Aynı zamanda, CEO görevini benden sonra devam ettirmesi için Yönetim Kurulumuz içinden Carsten Knobel’i belirlemiş olmamızdan mutluluk duyuyorum. Eminim ki Carsten Knobel liderliğinde Henkel başarıyla ilerlemeye devam edecektir.’’ dedi.

Carsten Knobel ise görüşlerini şu şekilde ifade etti: “Bu görevlendirme ile ifade edilmiş olan güven için müteşekkirim. Henkel’in geleceğini şekillendirmek amacıyla Yönetim Kurulu’ndaki çalışma arkadaşlarımla ve global ekibimizle beraber çalışmayı hevesle bekliyorum.

Mükemmel çalışanlarımız, marka ve teknolojilerimiz ve heyecan verici yeniliklerimizin yanı sıra dinamik piyasa koşulları içinde daha ileri seviyede sürdürülebilir karlı bir büyümeyi mümkün kılacak imkanlara sahibiz.” dedi.