Salı, Temmuz 23, 2024

Heubach ve Evonik, Çin’de çevre dostu mürekkep çözümlerine yön verecek

Heubach ve Evonik arasındaki işbirliği, sürdürülebilir baskı ürünlerine yönelik artan talebi karşılamayı amaçlıyor.

Heubach Group ve Evonik Coating Additives, baskı endüstrisinin ilerlemesine yönelik ortak bir teknik platform kurduklarını duyurdu. Bu teknolojik iş birliği, inkjet baskı çözümleri de dahil olmak üzere çevre dostu baskı mürekkepleri için çözümler oluşturmak ve geliştirmek üzere iki şirketin teknik uzmanlığını birleştirmeyi amaçlıyor.

Ortak laboratuvarlar Heubach ve Evonik’in Çin’deki tesislerinde yer alıyor. Heubach, pigment ve renklendirici teknolojilerindeki engin deneyimiyle platforma katkıda bulunacak ve çeşitli mürekkep uygulamalarında optimum performans için tasarlanmış kapsamlı bir mürekkep pigmenti çözümleri portföyü sunacak. Buna paralel olarak Evonik, geleneksel ve dijital inkjet baskı için mürekkeplerin özelliklerini geliştirmek üzere uyarlanmış katkı teknolojilerindeki kapsamlı uzmanlığını projeye aktaracak.

Heubach ve Evonik, Çin'de çevre dostu mürekkep çözümlerine yön verecek

AMEA Satış Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Büyük Çin (Greater China) Genel Müdürü Gary Gu, “Heubach pigment inovasyonunda her zaman ön saflarda yer aldı. Evonik ile olan bu ortaklık, sınırları daha da zorlamamızı sağlıyor” şeklinde konuştu.

Evonik Coating Additives Baskı Mürekkepleri Pazar Segmenti Başkanı Courtney Thurau ise, “Baskı mürekkebi teknolojileri için Heubach ile güçlerimizi birleştirmekten heyecan duyuyoruz. Bu ortaklık, sürdürülebilirliğe olan bağlılığımızın ve iş birliğine dayalı inovasyona verdiğimiz önemin altını çiziyor. Kaynaklarımızı ve uzmanlığımızı bir araya getirerek, baskı endüstrisinin değişen ihtiyaçlarını karşılayan üst düzey, çevre dostu mürekkep sistemlerinin geliştirilmesini hızlandıracağız” dedi.

Çevre dostu mürekkep çözümlerinin geliştirilmesi, artan çevre bilincinin yanı sıra uçucu organik bileşikler (VOC’ler) ve diğer tehlikeli maddelerle ilgili sıkı düzenlemeler sayesinde önemli bir ilerleme kaydediyor. Heubach ve Evonik arasındaki iş birliği, sürdürülebilir baskı ürünlerine yönelik artan talebe bir yanıt niteliği taşıyor. Ortak teknoloji platformu sadece yeni ürünlerin teknik gelişimine odaklanmakla kalmayacak, aynı zamanda müşterilere kapsamlı destek de sağlayacak.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler