Salı, Temmuz 16, 2024

Hexigone EcoVadis Altın Ödülünü Aldı

Sürdürülebilir korozyon inhibitörleri alanında lider bir yenilikçi olan Hexigone, sürdürülebilirlik ve sorumlu iş uygulamalarına olan bağlılığını teyit ederek 2023 yılında yenilenmiş EcoVadis Altın derecesi ile ödüllendirildiğini duyurdu.

Bu prestijli takdir, Hexigone’u küresel ölçekte sürdürülebilirlik açısından değerlendirilen şirketler arasında ilk %5’e yerleştirmektedir. Sürdürülebilirlik derecelendirmelerinde dünya çapında güvenilir bir sağlayıcı olan EcoVadis, dünya çapında 100.000’den fazla derecelendirilmiş şirketten oluşan devasa bir ağa sahiptir.

Hexigone EcoVadis Altın Ödülünü Aldı

Kuruluş, şirketlerin performansını dört temel sütuna odaklanarak değerlendirmektedir: Çevre, İşgücü ve İnsan Hakları, Etik ve Sürdürülebilir Tedarik. Hexigone’un yenilenen EcoVadis Altın derecesi, çevre, toplum ve paydaşları üzerinde olumlu bir etki yaratma
konusundaki kararlılığını göstermektedir.

Hexigone Inhibitörleri Üretim Müdürü Marc Phillips, “Çabalarımızın EcoVadis tarafından tekrar takdir edilmesinden son derece gurur duyuyoruz. Çevresel ayak izimizi küçültmeye, güçlü etik kurallara bağlı kalmaya ve işimiz ve Intelli-ion teknolojimiz aracılığıyla sürdürülebilirliği savunmaya olan bağlılığımızın sürdürülebilirlik derecelendirmelerinde küresel bir lider tarafından onaylanmış olmasından büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler