HMG Paints, Yeni Dağıtım Ortağı Olarak  Breakwells Paints Ltd.’yi Duyurdu

05 Mart 2021

HMG Paints Ltd, West Midlands merkezli Breakwells Paints Ltd ile yeni bir dağıtım ortaklığı duyurdu ve HMG’nin Endüstriyel kaplamalardan Narrowboat ve uzman UPVC kaplamalara kadar en popüler ürünlerinden bazılarını sundu. Breakwells, 2021’in ilk çeyreğinde HMG’nin düşük VOC, çocuklara uygun dekoratif boyasını sunarak bir sonraki genişleme aşamasına geçiyor.

  1. yılına giren Breakwells Paints Limited, şu anda Genel Müdür Russell Eynon’a mülkiyetinde blunuyor. 18 aydır bu işte çalışan nitelikli bir muhasebeci olan Russell, Breakwells Paints işini yeniden kurmak için zorlu büyüme planları belirledi. Zaten Kanal Teknesi (Narrowboat) sektöründe kurulmuş olan Breakwells, bir kurum içi renklendirme makinesi ile tamamlanan HMG’nin uzman kaplamalarıyla çalışmaya başladı. Walsall merkezli distribütör, bireysel boya ihtiyaçları olan sayısız işletmeye yerel olarak tedarik ortaklıkları kuruyor.

 

Breakwells, kalan son İngiliz boya üreticilerinden biri olan ve kısa bir süre önce İngiliz imalat sektörünü birleştiren ve tüketicilerin, alıcıların ve şartname hazırlayıcıların, mevcut olan ürünleri belirlemelerine yardımcı olan Made in Britain toplu markası ile akredite olmuş HMG ile çalışmaktan mutluluk duyuyor. Breakwells Paints’in Sahibi Russell Eynon “HMG’deki ekiple uzun süredir devam eden bir ilişki sayesinde, Breakwells’deki işe katıldım ve hemen HMG Satış Direktörü Danny Cleary ve Teknik Temsilci Matt Parsons ile temasa geçtim. Her ikisi de sonsuz değerli destek sundular.“ dedi ve ekledi “HMG’yi yakın zamandaki Made in Britain akreditasyonu için tebrik ediyorum. Ülke, üretim ve tedarik rotasını ‘yeniden düzenlemeye’ çalışırken, bizler Breakwells olarak onların değerlerini paylaşıyoruz ve müşterilerimize ‘Made in Britain’ ürününü tedarik etmeyi dört gözle bekliyoruz. “

 

Breakwells, 2021’in ilk çeyreğinde piyasaya sürülen, HMG’nin MSH renklendiricileriyle çalışan su bazlı bir renklendirme makinesine yatırım yaptı. MSH renklendiricileri dekoratif ve mimari pazarlar için tasarlanmış olan HMG’nin MSH su bazlı renklendiricileri VOC, NPE ve APE içermez, bu da çevre için daha iyi oldukları anlamına gelir. Bu, Breakwells’in HMG’nin dekoratif boyalarını sunmasını ve talep üzerine her renge uymasını sağlar. Hem endüstriyel hem de dekoratif renklendirme sistemleriyle, Breakwells müşterilerine sunabilecekleri konusunda sınır tanımıyor.

 

HMG Teknik Uzmanı Matt Parsons “Breakwells Paints’i HMG ailesine davet etmek harika ve sadece kaliteli ürünler ve renk eşleştirme hizmetleri sunarak değil, aynı zamanda ürün özellikleri, uygulama ve sorun giderme konularında da teknik destek sunarak onların iş büyümesini desteklemek için sabırsızlanıyoruz. Russel ve Breakwells ekibi istim üzerinde, işlerinin gelişeceğine her türlü güvenimiz var“ diyerek düşüncelerini ifade etti.