Cumartesi, Haziran 22, 2024

Humm Organic’in Beslenme Uzmanı Andaç Yeşilyurt oldu

Humm Organic; temiz beslenme üzerine farkındalık oluşturmak ve temiz içerikli ürün kullanımı konusunda bilinç düzeyini arttırmak amacıyla Beslenme Uzmanı Andaç Yeşilyurt ile anlaştı.

Özellikle gelişme çağındaki çocukları erken yaşta temiz beslenmeyle tanıştırmak, temiz içerikli ürünleri tanıma ve seçme konusunda çocukları olduğu kadar yetişkinleri de bilinçlendirme misyonuyla kurulmuş bir marka olan Humm Organic, temiz beslenme konusunda farkındalık oluşturmak, temiz içerikli ürün kullanımı ve seçimi üzerine özellikle çocukları ve ebeveynlerini bilinçlendirmek üzere Beslenme Uzmanı Andaç Yeşilyurt ile anlaştı. Yeşilyurt, markayı dijital platformlarda temsil etmenin yanı sıra, temiz beslenme üzerine gerçekleştirilecek sosyal sorumluluk projelerinde de markaya destek verecek.

Neden “Temiz Beslenme”?

Humm Organic’in Twentify’a yaptırdığı araştırma sonuçlarına göre; katılımcıların yüzde 22’si çocuğu olduğunda, yüzde 9’u ise hamileyken ilk kez organik gıda tüketimine başlıyor yani beslenme seçiminde daha titiz davranıyor. Aynı araştırmada organik beslendiğini belirten katılımcıların çoğu, bu beslenme şeklini katkı maddesi ve koruyucu içermeyen olarak tanımlarken; bir kısmı da “temiz içerik”, “temiz üretim” veya “temiz beslenme” gibi kavramları telaffuz ediyor.

Humm Organic’in Beslenme Uzmanı Andaç Yeşilyurt oldu

“Türkiye’de henüz tam olarak anlaşılmış değil!”

‘Clean Eating’ olarak bilinen ‘Temiz Beslenme’nin uzun zamandır beslenme dünyasının yakından ilgilendiği ve gündemini meşgul eden konuların başında geldiğini belirten Humm Organic Genel Müdürü Şirin Işık; “Toplumdaki genel kanı temiz beslenmenin, temiz veya kirli yiyeceklerle ilgisi olduğu yönünde. Oysa temiz beslenme, temiz içerikli gıda tüketimini baz alıyor. Özellikle gelişme çağındaki çocuklarımızın bu konuda bilinçlenmesi gerektiğini toplumun değişimi adına önemsiyor, sürdürülebilir sorumlu iletişim çalışmalarına ağırlık veriyoruz.

Doğru ve etkin çalışmalar yapmak adına özellikle bu alanda uzman bir isimle çalışmak ve destek almak istedik. Beslenme Uzmanı Andaç Yeşilyurt, hem bu alandaki bilgi ve deneyimleriyle hem Humm Organic ürünlerini kullandığı keyifli tarifleriyle hem de sosyal sorumluluk projelerimizde bize destek verecek” dedi.

“Amacımız, aldığımız sorumlulukla doğru olana yönlendirmek”

Bir kız babası olarak özellikle gelişim çağındaki çocukların organik, temiz ve sağlıklı beslenmesini önemsediğinin altını çizen Humm Organic Beslenme Uzmanı Andaç Yeşilyurt; “Humm Organic ile birlikte öncelikle çocuklara ve ebeveynlere anlatacak çok şeyimiz var. Amacımız aldığımız sorumlukla öncelikle çocuklarımızı doğru yönlendirmek. Yaşadığımız çevre koşullarına, değişen dünyamıza ve yeniden şekillenen yapımıza göre şu an tek bir gerçeğimiz var ki; o da tamamen doğanın verdiği, organik yetiştirilmiş meyve, sebze ve tahıllarla beslenmeye çalışmak.

Temiz beslenme; organik, sağlıklı ve doğa ile uyumlu bir beslenme şekli. Kısacası tüm işlenmiş gıdalara, yapay ürünlere, hormonlu, nasıl yetiştirildiği bilinmeyen meyve ve sebzelere, katkılı–koruyuculu gıdalara, fast food ve gazlı ürünlere elveda diyerek hem çocuklarımızı hem kendimizi hem de doğayı sahiplenmeliyiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler