Çarşamba, Mayıs 31, 2023

İKMİB 10. Ar-Ge Proje Pazarı’nı Gerçekleştiriyor

Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Ar-Ge Proje Pazarı’nın 10’uncusu gerçekleşiyor.

Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Ar-Ge Proje Pazarı’nın 10’uncusu bu yıl 27 Kasım tarihinde dijital olarak gerçekleştirilecek. T.C. Ticaret Bakanlığı onayında, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinasyonunda ve İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) organizasyonu ile düzenlenen tören, İKMİB’in YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

“Kimya Ar-Ge Proje Pazarı” 2011 yılından beri düzenleniyor. Bu organizasyon ile Ar-Ge ve inovasyon kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunulması, sanayinin ara malı ihtiyacını karşılamak üzere teknolojik çözüm sağlanması, üniversite-sanayi-kamu-girişimci işbirliği ile yüksek katma değerli üretimin ve dolayısıyla ihracatın artırılması amaçlanıyor.

İKMİB

Toplam 700 Bin TL Para Ödülü Verilecek 

Etkinlikte ilaç, medikal, boyalar ve yapıştırıcılar, plastik ve kauçuk, kozmetik-sabun ve temizlik ürünleri, temel kimyasallar olmak üzere 6 kategorideki başvurular değerlendirilecek.

Kazananların ödüllendirileceği törende her kategorideki birinciye 50 bin TL, ikinciye 30 bin TL ve üçüncüye 20 bin TL olarak 600 bin TL ve ek olarak ticarileşen projelere verilecek 100 bin TL özel ödül ile toplam 700 bin TL para ödülü verilecek.

Etkinlikte aynı zamanda geçmiş yıllarda dereceye giren ve belli bir başarı seviyesine ulaşılan projelerin de tanıtımı yapılacak. Bu yıl farklı olarak fonbulucu ile yapılan işbirliği kapsamında, belirlenen projeler yatırımcılarla buluşma şansı elde edilecek. Bu şansı elde edecek projeler, AR-GE Proje Pazarı çerçevesinde finale kalan 42 proje arasından seçilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
808TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol

Öne çıkan haberler